Štěpánek nechytal v reprezentaci rok a půl. Teď chce do Soči

Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 11. 2013 13:04
Jakub Štěpánek se po dlouhé době vrací do hokejové reprezentace. A v hlavě mu tak trošku šrotují myšlenky na olympiádu v Soči.
Jakub Štěpánek stál v bráně hokejové reprezentace naposledy v květnu 2012. V bitvě o bronzovou medaili vychytal na mistrovství světa domácí Finy.
Jakub Štěpánek stál v bráně hokejové reprezentace naposledy v květnu 2012. V bitvě o bronzovou medaili vychytal na mistrovství světa domácí Finy. | Foto: Reuters

Praha - Rok a půl nebyl v reprezentaci, z mezinárodní scény se úplně vytratil. Ale teď je zpátky, gólman Jakub Štěpánek našel v Čerepovci ztracenou pohodu a zaujal svými výkony trenéry natolik, že se na turnaji Karjala konečně zase postaví do reprezentační branky.

"Těsím se na to, bude to pro mě zase příjemná změna. A chci předvést nejlepší výkony, ať se trenérům ukážu. Ukažte mi hráče, kdo by nechtěl na olympiádu," říká výborně naladěný Štěpánek. 

Také on je v širší nominaci mezi sedmi brankáři. Pozvánka na Euro Hockey Tour je jasný důkaz toho, že se i s ním musí po letech zase počítat.

Do reprezentace se vracíte v době, kdy vrcholí boj o nominaci do Soči. Máte to v hlavě?
No... Já chci teď hlavně tady, jestli dostanu šanci, předvést co nejlepší výkon. Ať se trenérům ukážu. 

Ta šance vás ale hodně láká, ne?
A kterého hokejistu ne? Je to předposlední turnaj, všichni na to myslí. Já bych ale nechtěl, ať mě to moc svazuje. V širší nominaci je sedm gólmanů, já vůbec nevím, jaké mám šance. Asi ty nejmenší.

Trenér Hadamczik ale naznačil, že do Soči pojede z Ameriky jen gólman Pavelec a pak dva brankáři z KHL, kteří pravidelně chytají. To by mohla být vaše životní šance, ne?
Životní šance to snad není. Alespoň teda doufám, že neumřu, když tam nepojedu (směje se). Já fakt nevím, jak to bude, protože teď začal chytat Mrázek v NHL. Tak uvidíme, jak to trenér rozsekne. Já jsem v reprezentaci dlouho nebyl, jiní kluci toho mají odchytáno víc. Nevím, jestli mě má Hadamczik v hlavě.

Vy už za sebou jednu olympiádu máte. Jako trojka jste jel do Vancouveru. Jak na to vzpomínáte?
Zážitků mám spousty. Jel jsem tam jako mladý kluk z extraligy a celé tři týdny jsem tam chodil s otevřenou pusou. Celkový duch turnaje, olympijská vesnice, ta výborná jídelna, zahájení.... Mám z toho jen pozitivní vzpomínky. 

Působíte hodně pohodovým dojmem. V Čerepovci jste asi spokojený, že?
Jsem. Máme tam mladý mančaft bez větších zkušeností. V létě odešli lídři, co to tam táhli a my tam teď tak nějak válčíme. Sice nejsme v osmičce pro play off, ale ztrácíme jen málo bodů, tak to bude boj až do konce sezony. Čekal jsem, že to bude horší.

A vy navíc pravidelně chytáte, trenéři i novináři v Rusku vás moc chválí...
Chytám pravidelně a to je pro mě důležité. Přesně s tím jsem tam šel, takže jsem spokojený. Kdybych chytal špatně, asi by mě tam nestavěli. Já jsem byl ve většině případech spokojený. Možná dva tři zápasy mi nevyšly, ale tak je to v každé sezoně.

Loni s vámi najednou přestal počítat Petrohrad, seděl jste tam na tribuně. Nakonec jste skončil ve Lvu, ale ani tady jste toho moc neodchytal. Musí to být příjemná změna, že?
Jo, to je skvělé. Já tam s tím šel. Chtěl jsem tým, kde budu chytat, to pro mě bylo nejdůležitější. Vždyť já mám teď odchytáno víc zápasů než loni za celý rok.

Takže je vaše pohoda zase zpátky?
Jo. Já jsem dobře potrénoval, teď se mi to vrátilo. Cítím se dobře psychicky i fyzicky. Určitě lépe než v průběhu loňské sezony.

I v Čerepovci se cítíte dobře? Asi to není zrovna hezké město...
Není to žádný ráj, to si musíme přiznat. Ale je tam se mnou přítelkyně, máme tam psa a já hrál prakticky obden, tak jsem vždycky rád, že můžu být doma. Jinak je tam jeden obchoďák na potraviny, tři restaurace a zima. To je tak asi všechno. Ale hraju tam hokej, je to moje práce, nabídku jsem přijal a věděl jsem, do čeho jdu. Když jsem tam ale přijel s Petrohradem, tak sem si říkal, že tady bych asi hrát nikdy nechtěl. A vidíte... 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

před 1 hodinou

Po střetu dvou aut je neprůjezdná silnice v Plané u Budějovic. Nehoda má šest zraněných

Po čelním střetu je nyní neprůjezdná silnice I/3 v Plané u Českých Budějovic. Při nehodě se zranilo šest lidí a policie odklání dopravu. Potvrdil to krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Jde o hlavní tah na Krumlov a k hranicím s Rakouskem.

Policie řešila dnes i další nehody. Starší řidič osobního auta se odpoledne srazil na železničním přejezdu v Blatné na Strakonicku s vlakem. Muž je těžce zraněný. Policie také dnes zasahovala u nehody poblíž Vyššího Brodu na Českokrumlovsku, kde řidič osobního vozu čelně narazil do stromu a tři lidé se těžce zranili.

Další zprávy