Steel Cup v Třinci ovládl Slovan. Oceláři na závěr turnaje porazili švédský Linkoping

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
14. 8. 2016 19:56
Třinec společně s Vítkovicemi uspořádali třetí ročník mezinárodního turnaje Steep Cup. Měření tří soutěží nakonec zvládl nejlépe bratislavský Slovan, který zápolení ovládl se ziskem šesti bodů ze tří zápasů. Ocelářům k zisku poháru nestačil ani skalp elitního švédského týmu - Linkopingu - v poslední utkání turnaje.
Třinec obsadil v domácím turnaji druhé místo.
Třinec obsadil v domácím turnaji druhé místo. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Třetí ročník třineckého hokejového turnaje Steel Cup ovládl Slovan Bratislava, který si vítězství zajistil dnešním vítězstvím nad Vítkovicemi. Domácím Ocelářům k zisku poháru nepomohlo ani vítězství nad loni třetím týmem švédské ligy Linkopingem.

Třinec byl od úvodních minut aktivnější a své šance přetavil i ve vedoucí branku, o kterou se postaral Kanaďan Cory Kane, který je u Ocelářů na zkoušce a zatím se ukazuje ve skvělém světle.

"Cory je fantastický, je na nejlepší cestě k podpisu smlouvy. Do týmu dobře zapadli i Štefan Ružička a Lukáš Kozák. Jejich další působení v Třinci je ale otázkou dalšího jednání, nic bych nepředbíhal," prozradil trenér domácích Vladimír Kýhos.

V dalším průběhu zápasu byla k vidění dál spousta zajímavých situací. Své příležitosti ale neproměnili na jedné straně Hrňa s Draveckým, ani norští bratři Olimbové na straně druhé.

Kýhos: Neřekl bych, že turnaj vyhrál nejlepší tým

Ujaly se až dvě jako přes kopírák stejné rány od modré, obě z holí třineckých beků - Lukáše Galvase a Vladimíra Rotha. Linkoping však zvládl duel zdramatizovat dvěma góly ve třetí třetině. Oceláři ale hubený jednobrankový náskok zvládli uhájit.

"Byl to kvalitní turnaj. První zápas se Slovanem byl z naší strany hrozný, proti Vítkovicím už to bylo lepší. Dobře náš prověřil i dnešní souboj se Švédy," řekl Kýhos, který také okomentoval fakt, že pohár pro vítěze si na Slovensko odváží Bratislava. "Neřekl bych, že to byl nejlepší tým turnaje. O všem rozhodl gól, který jsme od nich inkasovali pár vteřin před koncem a prohráli jsme s nimi," dodal.

Celkově tak za slovenským účastníkem KHL skončili druzí pořadatelé z Třince, třetí Vítkovice a na posledním místě Linkoping.

Hokejový Steel Cup:

HC Oceláři Třinec - Linköping HC 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 10. Kane, 32. Galvas, 39. Roth - 46. S. Karlsson, 55. Bergfors.

HC Vítkovice Steel - HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Smoleňák, 55. Cheechoo.

Konečné pořadí: 1. Slovan Bratislava 3 zápasy/6 bodů (skóre 7:6), 2. Třinec 3/5 (9:8), 3. Vítkovice 3/4 (6:8), 4. Linköping 3/3 (8:8).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy