Nové statistiky: Kdo vládne na buly a kdo nesleze z ledu?

Podívejte se na přehled extraligových statistik po čtyřech odehraných kolech základní části.
Nové statistiky extraligy začínají ukazovat i některé věci, které dosud nebyly potvrzeny oficiálními údaji. Například to, že Tomáš Divíšek z Pirátů Chomutov je skvělý na buly. Tedy vlastně nejlepší, pokud počítáme ty hráče, kteří se ke vhazování postavili více než dvacetkrát.
Nejlepší Radegast Index má Milan Doudera (25) z Kladna. Co že to vlastně je? Podle oficiálních vysvětlivek tento údaj kombinuje srážky se soupeřem, zblokované střely a +/-.
Přesuňme se k poněkud "tradičnějším statistikám". Nejvíce gólů, tedy čtyři, zaznamenalo ve čtyřech kolech hned pět hráčů. Konkrétně Jaroslav Bednář, Rudolf Huna, Jana Káňa, Sacha Treille a Michal Pospíšil.
Také v počtu bodů je na tom aktuálně nejlépe hned několik hráčů. Čtyři branky a dvě asistence na kontě mají Tomáš Pospíšil (na snímku), Rudolf Huna a Sacha Treille. Stejný počet kanadských bodů přitom mají i Martin Straka a Jan Bulíř, jež ale dali jen dvě branky (a na čtyři nahráli).
Foto: Jakub Šafránek
Sport Sport
23. 9. 2013 14:30
Podívejte se na přehled extraligových statistik po čtyřech odehraných kolech základní části.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy