Nové statistiky: Kdo vládne na buly a kdo nesleze z ledu?

Podívejte se na přehled extraligových statistik po čtyřech odehraných kolech základní části.
Nové statistiky extraligy začínají ukazovat i některé věci, které dosud nebyly potvrzeny oficiálními údaji. Například to, že Tomáš Divíšek z Pirátů Chomutov je skvělý na buly. Tedy vlastně nejlepší, pokud počítáme ty hráče, kteří se ke vhazování postavili více než dvacetkrát.
Nejlepší Radegast Index má Milan Doudera (25) z Kladna. Co že to vlastně je? Podle oficiálních vysvětlivek tento údaj kombinuje srážky se soupeřem, zblokované střely a +/-.
Přesuňme se k poněkud "tradičnějším statistikám". Nejvíce gólů, tedy čtyři, zaznamenalo ve čtyřech kolech hned pět hráčů. Konkrétně Jaroslav Bednář, Rudolf Huna, Jana Káňa, Sacha Treille a Michal Pospíšil.
Také v počtu bodů je na tom aktuálně nejlépe hned několik hráčů. Čtyři branky a dvě asistence na kontě mají Tomáš Pospíšil (na snímku), Rudolf Huna a Sacha Treille. Stejný počet kanadských bodů přitom mají i Martin Straka a Jan Bulíř, jež ale dali jen dvě branky (a na čtyři nahráli).
Foto: Jakub Šafránek
Sport Sport
23. 9. 2013 14:30
Podívejte se na přehled extraligových statistik po čtyřech odehraných kolech základní části.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy