Statistika o trápení šampiónů: Zlín nebojuje, není obětavý

Adam Sušovský Adam Sušovský
3. 10. 2014 11:27
Šest zápasů, ani jeden bod a suverénně poslední místo v tabulce i tzv. Radegast Indexu. Statistiky bojovnosti ukazují, že mistr hladový po výhře není. Chybí snad Zlínu motivace?
Ještě loni bolel hokej Zlína víc. Je tohle důvod, proč má mistr po šesti zápasech nula bodů?
Ještě loni bolel hokej Zlína víc. Je tohle důvod, proč má mistr po šesti zápasech nula bodů? | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Nula bodů, suverénně nejhorší útok (jen deset vstřelených branek) a ani obrana, která by se měla čím chlubit (24 inkasovaných). Taková je vizitka Zlína, úřadujícího extraligového mistra, který se po sedmi odehraných kolech topí na posledním místě tabulky

Co se ještě loni s podstatě neporazitelným týmem stalo? Podle čísel je to jednoduché: Ze hry Zlína se vytratila bojovnost i obětavost.

Takhle totiž o dosavadní hře Zlína hovoří oficiální statistiky hokejové extraligy a možná tím dávají argumenty expertům a fanouškům, kteří spekulují nad tím, zda má zkušený tým jen s minimem hráčů střední generace po loňském titulu ještě chuť dál vítězit.

Ale zpět ryze ke statistice. Mluvíme o tzv. Radegast Indexu. Údaji, který si před minulou sezonou vymyslel pivní partner soutěže. Číslu, které oceňuje bojovníky a hráče, kteří se obětují pro tým. Hokejisty, kteří sice nedominují kanadskému bodování, ale pro tým jsou stejně tak důležití jako jeho elitní kanonýři. 

Zlín: Suverénně nejhorší index bojovnosti

Radegast Index kombinuje počet zblokovaných střel, rozdaných hitů a sčítá je s +/- body, které hokejisté sbírají při účasti na vstřelené či inkasované brance. Je to statistika jednotlivců, ale Radegast jí sčítáním rád převádí i na celý tým.

A jak si vede Zlín, pro jehož defenzivní hokej je právě bojovnost základ úspěchu? Je suverénně nejhorší v celé soutěži a nasbíral zatím sotva polovinu bodů, co vedoucí duo celé soutěže Litvínov -  Třinec. 

Průběžná tabulka Radegast Indexu po sedmi odehraných kolech:

Tým RI Průměr na zápas
1 Třinec 301 43
2 Liberec* 256 32
3 Litvínov 253 36,1
4 Hradec Králové 249 35,6
5 Sparta 245 35
6 Slavia 244 34,9
7 Olomouc 223 31,9
8 Mladá Boleslav 202 28,9
9 Pardubice 196 28
10 Karlovy Vary* 195 24,4
11 Plzeň 193 27,6
12 Vítkovice 188 26,9
13 Kometa** 168 28
14 Zlín** 132 22

*Liberec a Karlovy Vary jsou v tabulce Radegast Indexu o několik míst výše, odehrály už osm zápasů.

**Kometa a Zlín mají naopak oproti ostatním vzájemný zápas k dobru navíc, oba sehrály pouze šest utkání.

Vlach: Snad se kluci na Spartu vyhecují

Na základě výsledků pivního indexu je všechno jasné: Zlín se zatím o vítězství pere málo a možná proto ještě žádné nepřišlo. Na suverénně nejhorším místě nic nemění ani fakt, že má Zlín o jedno odehrané utkání méně něž většina dalších soupeřů. Jasně nejhorší jsou totiž Zlínští zatím také v průměrném sbírání Radegast Index bodů na zápas. 

Že je nízký Radegast Index v případě Zlína neobvyklý, pak potvrzují i loňská čísla. V minulé sezoně, na jejímž konci ševci zvedali nad hlavu Masarykův pohár, byl Zlín ve statistice Radegast Indexu přesně v polovině extraligové tabulky a sbíral v průměru 31,3 bodů na zápas. To je téměř o deset víc než letos. Na druhou stranu je třeba říct, že hodnoty indexu půjdou nahoru ve chvíli, kdy Zlín začne střílet více branek.

Dnes Zlín na domácím ledě ve snaže konečně zvítězit hostí Spartu a trenér Rostislav Vlach volá:

"Kluci se vždy na Spartu vyhecují, tak doufám, že urveme proti Pražanům nějaké body," cituje ho oficiální web klubu s tím, že tým bude o vítězství opravdu bojovat. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy