Stanley Cup bude na Kladně: Na Jágra čeká ve finále Frolík

Jaroslav  Šindelář ČTK Jaroslav Šindelář, ČTK
9. 6. 2013 6:35
Už teď je jisté, že Stanley Cup vyhraje jeden z Čechů: Proti Jaromíru Jágrovi se ve finále postaví Michael Frolík s Chicagem, o generaci mladší odchovanec Kladna!
Chicago je ve finále Stanley Cupu. Patrick Kane hattrickem sestřelil Los Angeles v prodloužení. Jestřábi vyhráli sérii 4:1 na zápasy a jdou proti Jágrově Bostonu. | Video: NHL.com

Chicago - Hokejisté Chicaga využili hned svůj první mečbol, 4:3 po prodloužení zdolali obhájce titulu z Los Angeles a postoupili do finále Stanley Cupu

Už teď je tak jisté, že Stanley Cup vyhrají i dva Češi a slavit se bude určitě na Kladně. J

aromíra Jágra a jeho Boston čeká jeho o generaci mladší klenot kladenské líhně - Michael Frolík. Ve hře jsou ale samozřejmě také David Krejčí a taky obránce Michal Rozsíval.

"Jestřábi" se na čtvrté vítězství proti Los Angeles v jinak jednoznačné sérii pořádně nadřeli. Vítězný gól vstřelil až v 92. minutě sobotního zápasu Patrick Kane, který tak dovršil svůj hattrick.

Kings se trefili 10 sekund před koncem

Jednou asistencí se na výhře Chicaga podílel také český bek Michal Rozsíval, na dvě branky nahrával útočník Bryan Bickell, který během výluky NHL působil ve Znojmě.

Domácí hokejisté byli blízko výhře už v základní hrací době. Po první třetině vedli 2:0, jenže o dvoubrankový náskok přišli.

V 57. minutě jim pak Kane znovu vrátil vedení, jenže hosté se nevzdali a deset sekund před závěrečnou sirénou vyrovnal při power-play Mike Richards.

První prodloužení gól nepřineslo, až v polovině druhého unikli proti jedinému obránci Kane spolu s Jonathanem Toewsem a po jeho přihrávce zasadil prvně jmenovaný "Králům" rozhodující úder.

"Je skvělé, že se po tomhle dlouhém zápase nemusíme nikam přesouvat a zůstáváme až do začátku finále v Chicagu," radoval se hrdina večera Patrick Kane.

Finále Original Six po 34 letech

Finále začne ve středu 12. června na ledě Chicaga. Vůbec poprvé od roku 1979 na sebe ve finále Stanley Cupu narazí kluby z tzv. Original Six, tedy kluby, které stály u zrodu dnešní NHL.

Chicago se do finále probojovalo po třech letech, v roce 2010 celou soutěž vyhrálo. Boston triumfoval o rok později.

Výsledek:

Chicago - Los Angeles 4:3 v druhém prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Branky: 6., 57. a 92. P. Kane, 4. Keith (Rozsíval) - 30. King, 44. Kopitar, 60. M. Richards. Střely na branku: 35:36. Diváci: 22.237. Konečný stav série: 4:1.