GRAFIKA Češi před čtvrtfinále vedou nad Američany 52:50

Tomáš  Kubánek Jiří Kropáček Tomáš Kunc Tomáš Kubánek, Jiří Kropáček, Tomáš Kunc
22. 5. 2014 6:00
Porovnejte si před vzájemným čtvrtfinálovým soubojem týmy Česka a USA

Litujeme, požadovaný obsah nelze ve vašem zařízení zobrazit.

Minsk - Ve čtvrtek odpoledne se proti sobě letos už potřetí postaví ve čtvrtfinále velkého turnaje Česko a USA

Češi se v pro ně nejdůležitějším duelu letošního mistrovství světa pokusí zlomit pro ně zatím nepříznivou bilanci 0:2, protože s výběrem Spojených států prohrála jak osmnáctka v nedávném finále mistrovství světa, tak A tým na olympiádě v Soči.

Veškeré podrobnosti o obou týmech si můžete prohlédnout v předzápasové grafice, která mapuje nejen základní informace, ale i aktuální formu, předzápasové ohlasy či největší zajímavosti spojené s oběma celky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy