Srdnatý Lev sahal proti Kovalčukovu Petrohradu po bodu

6. 10. 2012 21:00
Lev inkasoval rozhodující branku od Petrohradu na 3:4 v 58. minutě
Jakub Voráček si proti Petrohradu připsal jednu asistenci, ale zápas kvůli zranění kolena nedohrál | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Necelé tři minuty chyběly do konce velké bitvy mezi HC Lev Praha a SKA Petrohrad, když hostující Vladimir Tarasenko dostal při protiútoku až příliš mnoho prostoru, objel bránu a střelou nad rameno Tomáše Pöpperleho rozhodl o vítězství ruského celku 4:3.

Petrohrad si už během úvodní desetiminutovce vybudoval dvoubrankový náskok, jenž však Lev zvládnul po přestávce dohnat. Stejně tak na třetí branku Fjodorova našel odpověď.

Až chyba samém závěru stála pražský tým definitivně všechny body. Lev se sice udržel na čtvrtém místě Západní konference (6. v KHL), Petrohrad se však dotáhl na rozdíl jednoho bodu a navíc má dva zápasy k dobru.

Příští zápas hraje Lev opět v pražské O2 areně v úterý proti obhájci titulu z Dynama Moskva, za nějž hraje i Alexandr Ovečkin.

Diváci viděli špatný začátek Lva

Lev si odbyl premiéru v O2 aréně, kde hodlá hrát obzvlášť atraktivní zápasy.

Cestu si do ní našlo téměř 13 tisíc diváků, což je nejvyšší návštěva nováčka soutěže.

Petrohrad působil v úvodu utkání mnohem nebezpečněji, což dokázal také prodat v podobě dvou gólů.

Anton Burdasov ve 3. minutě využil zaváhání obránce Jakuba Krejčíka a v 10. minutě proměnil Viktor Tichonov přesilovku.

Dvojí srovnání a osudová chyba

Po změně stran se dokázali prosadit také domácí, kteří v rozmezí 77 sekund 27. a 28. minuty srovnali. Po objetí brány se trefil Marián Hossa a záhy propadla mimo lapačku střela Ondřeje Němce.

Nerozhodný stav 2:2 vydržel na pražském ledu pět minut. Z ideální pozice pálil přesně po Něprjajevově přihrávce Fjodor Fjodorov.

Lev se o body rval, vytvořil si tlak a v 53. minutě byl odměněn. Pošesté v sezoně skóroval Jakub Klepiš.

Jenže minimálně remízy se Jandačovi svěřenci nedočkali, chvíli před koncem totiž definitivně rozhodl nedostatečně pokrytý Vladimir Tarasenko.

Lev navíc kromě bodů přišel i o útočníka Jakuba Voráčka, který v úvodu třetí třetiny odstoupil zápasu kvůli problémům s kolenem.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - SKA Petrohrad 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Hossa (Řepík), 28. Němec (Voráček), 53. Klepiš (Vrána, Krejčík) - 3. Burdasov, 10. Tichonov (Kovalčuk, Dallman), 33. F. Fjodorov (Něprjajev, Burdasov), 58. Tarasenko. Rozhodčí: Bělov, Kuseljov - Gorděnko, Narfjonov. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 12.787.