Spolukomentátor ČT Hosták bude trénovat Hradec

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 4. 2012 11:15
Hosták pracuje jako komentátor ČT od roku 2001
Martin Hosták pracuje jako komentátor ČT od roku 2001
Martin Hosták pracuje jako komentátor ČT od roku 2001 | Foto: HC Hradec Králové

Hradec Králové - Hokejisty prvoligového Hradce Králové bude trénovat bývalý reprezentant Martin Hosták.

Na střídačce nahradí Jiřího Mičku, kterému vedení klubu po třech sezonách neprodloužilo smlouvu, protože nebylo spokojeno s pátým místem v letošní sezoně druhé nejvyšší soutěže.

O angažování Hostáka dnes informoval klub na svém webu s tím, že jeho asistentem bude Pavel Táborský.

Čtěte také: 
Bosák zůstává, Záruba taky. Ale Branky se změní

Hosták je už rok členem představenstva východočeského celku. V první lize již dříve koučoval Chrudim, loni byl asistentem trenéra české osmnáctky na mistrovství světa.

Čtyřiačtyřicetiletý rodák z Hradce Králové, jenž pracuje jako spolukomentátor hokejových zápasů pro Českou televizi, strávil velkou část hráčské kariéry ve Švédsku.

Na kontě má i 55 zápasů v NHL za Philadelphii, v nejvyšší domácí soutěži nastupoval za Spartu, s níž získal v roce 1990 titul.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy