Spoluhráčům se nesměji. Je to karma, říká Zaťovič po brněnské premiéře

Lukáš Caha Lukáš Caha
6. 8. 2016 16:24
Mezi posilami, které do svého týmu přivedla přes léto brněnská Kometa, nalezneme i jednatřicetiletého Martina Zaťoviče. To, že byl dobrý tah přivést českého reprezentanta na jih Moravy, dokazuje trenérům již v přípravě.
Martin Zaťovič vstřelil ve dvou zápasech dva góly
Martin Zaťovič vstřelil ve dvou zápasech dva góly | Foto: Lukáš Caha

Brno - Po dvou letech se z Ruska do české extraligy vrací Martin Zaťovič. Ne však do Karlových Varů, kde strávil dlouhých deset sezón a v těch dvou posledních byl dokonce kapitánem, ale do brněnské Komety.

Premiéru pod Špilberkem si odbyl ve čtvrtek v přípravném utkání proti Slovanu Bratislava, který Kometa porazila poměrem 5:3 a podobně jako jeho spoluhráči, i on si pochvaloval atmosféru v brněnské aréně.  

"Vyhrálo se a přišlo hodně fanoušků, takže to bylo super. V Rusku nám sice na zápasy chodilo taky pět tisíc lidí, ale na přátelák určitě ne. Už když jsem přišel na rozbruslení, ti lidi tam byli. Proto ten hokej hrajeme. To nás baví," prozrazuje v rozhovoru.

Zatímco některé brněnské posily naskočily ve čtvrtek vůbec do svého prvního utkání, Zaťovič hrál již v Přerově. "Cítil jsem se líp. Oproti tomu prvnímu zápasu to bylo o třicet až čtyřicet procent lepší. Už jsem se v tom tolik nehledal," přiznává.

Trenérské trio Zábranský – Pešout – Pokorný jej staví do druhé formace po bok Jana Hrušky a Vojtěcha Němce. "I na tréninku se tím hokejem bavíme. Víme o sobě a snažíme se plnit pokyny, které dostáváme. Sezóna je dlouhá, snad to vydrží co nejdéle."

Spolupráce zatím klape. I díky ní má jednatřicetiletý útočník po dvou utkáních na svém kontě stejný počet branek. "Když člověk dá gól, je to samozřejmě příjemnější. Pak mu ale začne hlodat v hlavě, aby sezóna nezačala tím, že nedá prvních patnáct zápasů gól. Hlavně se nevystřílet," upozorňuje.

Kuriozitou čtvrtečního utkání byl samostatný nájezd Vojtěcha Němce, který při zakončení upadl a neunikl tak vtipným komentářům ze strany spoluhráčů. "Něco tam padlo, nějaký ten borec na konec. Dá se tomu smát z tribuny, ale na tom ledě to opravdu není jednoduché. Led byl špatný. Radši se k tomu nechci vyjadřovat, to se vrátí velice rychle. Je to karma," říká na závěr s úsměvem na tváři. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy