Spoluhráčům se nesměji. Je to karma, říká Zaťovič po brněnské premiéře

Lukáš Caha Lukáš Caha
6. 8. 2016 16:24
Mezi posilami, které do svého týmu přivedla přes léto brněnská Kometa, nalezneme i jednatřicetiletého Martina Zaťoviče. To, že byl dobrý tah přivést českého reprezentanta na jih Moravy, dokazuje trenérům již v přípravě.
Martin Zaťovič vstřelil ve dvou zápasech dva góly
Martin Zaťovič vstřelil ve dvou zápasech dva góly | Foto: Lukáš Caha

Brno - Po dvou letech se z Ruska do české extraligy vrací Martin Zaťovič. Ne však do Karlových Varů, kde strávil dlouhých deset sezón a v těch dvou posledních byl dokonce kapitánem, ale do brněnské Komety.

Premiéru pod Špilberkem si odbyl ve čtvrtek v přípravném utkání proti Slovanu Bratislava, který Kometa porazila poměrem 5:3 a podobně jako jeho spoluhráči, i on si pochvaloval atmosféru v brněnské aréně.  

"Vyhrálo se a přišlo hodně fanoušků, takže to bylo super. V Rusku nám sice na zápasy chodilo taky pět tisíc lidí, ale na přátelák určitě ne. Už když jsem přišel na rozbruslení, ti lidi tam byli. Proto ten hokej hrajeme. To nás baví," prozrazuje v rozhovoru.

Zatímco některé brněnské posily naskočily ve čtvrtek vůbec do svého prvního utkání, Zaťovič hrál již v Přerově. "Cítil jsem se líp. Oproti tomu prvnímu zápasu to bylo o třicet až čtyřicet procent lepší. Už jsem se v tom tolik nehledal," přiznává.

Trenérské trio Zábranský – Pešout – Pokorný jej staví do druhé formace po bok Jana Hrušky a Vojtěcha Němce. "I na tréninku se tím hokejem bavíme. Víme o sobě a snažíme se plnit pokyny, které dostáváme. Sezóna je dlouhá, snad to vydrží co nejdéle."

Spolupráce zatím klape. I díky ní má jednatřicetiletý útočník po dvou utkáních na svém kontě stejný počet branek. "Když člověk dá gól, je to samozřejmě příjemnější. Pak mu ale začne hlodat v hlavě, aby sezóna nezačala tím, že nedá prvních patnáct zápasů gól. Hlavně se nevystřílet," upozorňuje.

Kuriozitou čtvrtečního utkání byl samostatný nájezd Vojtěcha Němce, který při zakončení upadl a neunikl tak vtipným komentářům ze strany spoluhráčů. "Něco tam padlo, nějaký ten borec na konec. Dá se tomu smát z tribuny, ale na tom ledě to opravdu není jednoduché. Led byl špatný. Radši se k tomu nechci vyjadřovat, to se vrátí velice rychle. Je to karma," říká na závěr s úsměvem na tváři. 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Správce Březinova ostravského areálu poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 25 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy