Spokojený Vůjtek nominaci po drtivé výhře nad Švédy nezúžil

Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
29. 4. 2016 23:14
Trenér českého národního mužstva Vladimír Vůjtek mohl být po páteční vysoké výhře nad Švédy spokojený. Nominaci na světový šampionát zatím nezúžil.

Znojmo - Takovou proměnu české reprezentace čekal málokdo. Hokejisté se oklepali ze středečního debaklu se Švédy a v páteční odvetě jim vysokou prohru vrátili i s úroky. Vyprodaný znojemský stadion si přišel na osm branek.  

"Kdo by nebyl spokojený? Dát sedm gólů Švédům to se málokdy povede. Odčinili jsme si tu ten debakl ze středy," chválil výkon všech formací trenér Vladimír Vůjtek. Nominaci na světový šampionát však zatím nezúžil. Do Ruska vezme sedmadvacet jmen, která oznámí až po úterním utkání s Kanadou.

Jak moc vám tento dominantní výkon českého týmu zkomplikoval plány na nominaci?
Ani ne. Už máme určitou představu. Ještě nás ale čeká poslední zápas s Kanadou, takže musíme počkat, co bude, a ve středu se rozhodneme. Dnes žádné hráče z kádru nevyřadím.

Je tak vysoká výhra velkým povzbuzením do závěrečné fáze přípravy?
Samozřejmě. Porazit takovým poměrem mužstvo, které suverénně vede Euro Hockey Tour, je velký úspěch.

Tým se dokázal za dva dny oklepat a předvedl diametrálně odlišný výkon…
Možná jsme už ve středu mysleli na mistrovství světa a nedali do toho tu vůli a dravost. Hráči ale poznali, že bez toho to nejde.

Co vám udělalo největší radost?
To nasazení a bojovnost. Oproti středě jsme dnes vydrželi bruslit celý zápas. Impuls tomu dala první formace, pak se přidaly i další řady.

Nezatrnulo vám ve druhé třetině, kdy jste si odseděli pět trestů?
Nebylo to příjemné. Hráli jsme deset minut v oslabení, ale důležité je, že jsme to ubránili a dostali jen jeden gól. Hned, jak jsme začali hrát v pěti, dal Kašpar krásnou branku.

Co vám ty dva zápasy ve Znojmě ukázaly?
Čekali jsme, jak budeme po té středě působit. Jestli se z toho kluci zvládnou probrat. Dva dny jsme hodně pracovali s videem, na ledě... Chtěli jsme odstranit ty nedostatky. Vím, že to bylo narychlo, ale kluci se učí rychle. Dneska to na nich bylo vidět.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Mistr světa ve skeetu Nýdrle je nejlepším českým střelcem roku

Nejlepšími českými střelci roku 2019 jsou brokaři. Svazovou anketu vyhrál mistr světa ve skeetu Tomáš Nýdrle před evropským šampionem v téže disciplíně Jakubem Tomečkem. V kategorii juniorů těsně zvítězil juniorský světový šampion ve skeetu Daniel Korčák. Do hlasování se zapojilo 44 členů výkonného výboru a trenérů Českého střeleckého svazu.

Jednatřicetiletý Nýdrle prožil životní sezonu, ve které poprvé vybojoval individuální medaile na velké světové akci. Skončil druhý na Evropských hrách v Minsku a pak získal světový titul na šampionátu v italském Lonatu. To se před tím žádnému českému skeetaři nepovedlo. Ve stejném italském městě v září pomohl českému družstvu k obhajobě evropského titulu. Tomeček si z ME odvezl double, protože tam poprvé vybojoval evropské individuální zlato.

Za oběma skeetaři skončil v domácí anketě nejlepší světový střelec z libovolné malorážky Filip Nepejchal. Stříbrný medailista z mistrovství Evropy a vítěz tří závodů Světového poháru včetně finále v čínském Pchu-tchienu obsadil navíc těsně za Korčákem druhé místo mezi juniory.

Talentem roku byla vyhlášena bronzová medailistka z juniorského mistrovství světa v trapu Zina Hrdličková, šestnáctiletá dcera olympijského vítěze z Barcelony 1992 Petra Hrdličky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy