Spenglerův pohár vyhrál opět tým z KHL - Dinamo Minsk

jar
31. 12. 2009 14:30
Finále: Davos - Dinamo Minsk 1:3

Praha - Hokejisté Dinama Minsk zvítězili ve finále 83. ročníku Spengler Cupu nad domácím Davosem 3:1, a napodobili tak loňský úspěch jiného klubu z KHL - Dynama Moskva.

Oplatili tak Davosu prohru 2:3 z úvodu turnaje.  

O svém premiérovém triumfu rozhodl běloruský tým, který ve skupině deklasoval Karlovy Vary 8:0, dvěma góly v úvodních dvou třetinách.

Čtěte také: Ve finále Spengler Cupu Davos a Minsk. Vary poslední

Švýcarský mistr sice v úvodu třetí třetiny snížil zásluhou svého nejlepšího střelce Slováka Juraje Kolníka, jenže Minsk při powerplay soupeře v závěrečné minutě uzavřel skóre.

Hokejisté Karlových Varů, kteří získali dva body za prohry po samostatných nájezdech s výběrem Kanady a německým Mannheimem, skončili na tradičním vánočním turnaji na posledním, pátém místě.

Výsledek:

HC Davos - Dinamo Minsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 41. Kolník - 9. Kulakov, 25. Kočetkov, 60. Michaljov.

 

Právě se děje

před 26 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy