Spartu nakopla hrubá chyba. Nesmysl, vyčítal si Pospíšil

Vstup Sparty do play off: Góly, pěsti, vítězství
Oba týmy se na úvod vyřazovacích bojů zaměřily zejména na pozornou defenzivu, i tak se ale hrál rychlý hokej.
Více práce měl hostující brankář Kacetl, jehož jako první výrazněji vyzkoušel Réway, jednička Východočechů byla ale připravena.
V 9. minutě byl vyloučen Forman a Hradec měl k dispozici přesilovou hru. Nevyužil ji ale ke vstřelení branky, naopak hosté inkasovali. Pospíšilovu chybnou rozehrávku využil Sabolič a otevřel skóre.
Druhý gól Sparty mohl v následné početní výhodě vstřelit Kumstát, Kacetl však jeho šanci zlikvidoval.
Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 3. 2015 6:01
Útočník Hradce Králové Tomáš Pospíšil při rozehrávce ve vlastní přesilovce hrubě chyboval a nasměroval Spartu k prvnímu vítězství ve čtvrtfinálové sérii.

Praha - Ten nejhorší možný scénář se Hradci Králové při vstupu do čtvrtfinále se Spartou naplnil už v jedenácté minutě. Hosté se po opatrném začátku zápasu z obou stran měli v přesilové hře tlačit do útoku, jenže gól dala kvůli obrovské chybě Tomáše Pospíšila i ve čtyřech Sparta

Útočník Mountfieldu totiž nepochopitelně zazmatkoval při rozehrávce zpoza vlastní brány, našel jen hůl Roberta Saboliče, který se v oslabení nebál napadat, a pak nekompromisně otevřel skóre zápasu.

"Mrzí mě to, byla to úplně nesmyslná chyba. V play off se tohle nesmí stávat, je to tragédie," kál se po utkání smolař Pospíšil. Sparta totiž zápas dotáhla do vítězného konce, vyhrála hladce 3:0 a ujala se vedení v sérii.

Jak vůbec vznikla ta vaše chyba?
Prostě jsem dával úplně nesmyslnou přihrávku před bránu, sparťan to chytil a dal gól.

Ten gól pak Spartu po tom opatrném začátku nakopl, že?
Samozřejmě. Mrzí mě to, byla to úplně nesmyslná chyba. V play off se tohle nesmí stávat, je to tragédie.

Zamávala s vámi ta chyba hodně?
Dvě střídání jsem byl z toho trošičku ne nervózní, ale furt jsem na to myslel. Od druhé třetiny jsem se už cítil v pohodě.

Co spoluhráči a trenéři?
Kluci říkali, ať si z toho nic nedělám. Bylo to na začátku zápasu a měli jsme dost času to otočit. Bohužel se to nepovedlo, je to škoda. A trenéři neříkali ještě nic.

Proč se vám pak zápas nepovedl otočit?
Měli jsme šance a nedali gól, oni nám pak dali na 2:0 z přesilovky, kterých my jsme měli taky dost a nedali jsme ani jeden gól. To rozhodlo.

Sparta dala v přesilovkách góly hned dva, soustředili jste se na to, že jsou v téhle situaci hodně silní?
Samozřejmě. Připravovali jsme se na to, ale prostě jim to tam spadlo. Napoprvé to Polášek nahodil od modré, u toho druhého to Cingel dorazil asi na desetkrát.

Proč vaše šance gólem neskončily?
Jejich gólman chytal dobře, ale já si myslím, že jsme málo chodili do brány. Musíme ho dostat více pod tlak, protože je to jeho první play off. Nic se neděje, byl to jen první zápas a zítra se hraje znova.

Co musíte ve čtvrtek změnit, aby to dopadlo jinak?
Jak už jsem říkal. Více se tlačit do brány, střílet a dostat jejich gólmana pod tlak.