Spartě pomsta nevyšla. Repríza čtvrtfinále patří Kometě, Brno rozjásal parádní obrat

26. 9. 2017 19:57
Jarní bleskové vyřazení ve čtvrtfinále každého sparťana ještě teď pořádně namíchne, tím spíš že ani pokus o odvetu hokejistům z Prahy nevyšel. V dohrávce 7. kola se z vítězství 2:1 raduje zase Brno. Kometa přitom na svém ledě nezačala dobře a musela zápas otáčet. Šest minut před koncem rozhodl vypjatý zápas šikovnou tečí Martin Dočekal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Hokejisté Komety Brno porazili v dohrávce šestého kola extraligy Spartu 2:1. Pražanům vyšel úvod zápasu, jednobrankový náskok ale neudrželi. Kometa vyrovnala v poslední sekundě druhé třetiny zásluhou Ondřeje Němce a vítězný gól vstřelil v 54. minutě Martin Dočekal. Kometa se posunula v tabulce na čtvrté místo, Sparta je sedmá.

Sparta si důraznou hrou vypracovala od úvodních minut územní převahu. Po ztrátě kotouče svého soupeře trápila agresivitou a důsledným napadáním. S touto taktikou měli Brňané problémy při zakládání útočných akcí a hlavně při přechodu středního pásma. Aktivnější Pražané svůj tlak zužitkovali v 9. minutě šťastným gólem. Po akci Pecha se Kumstátova střela odrazila od Stejskalovy nohy do branky.

Kometa vytěžila z rychlých protiútoků dvě slibnější šance na vyrovnání. Po čtvrthodině hry Čermák šikovně oklamal obránce Pavelku, na přesnější zakončení už neměl prostor. O chvíli později po Eratově přihrávce trefil Svoboda tyčku.

Ve druhé třetině Kometa srovnala krok a šance se střídaly na obou stranách. Brňany podržel několikrát brankář Čiliak. Blýskl se zejména ve 33. minutě, kdy z bezprostřední blízkosti chytil do lapačky Černochovu dělovku. V závěru třetiny získali domácí při dvou přesilovkách výraznou převahu, které ale soupeř odolal. Vyrovnat se podařilo Kometě nečekaně až sekundu před koncem druhé třetiny. Zámorský nepřesně rozehrál a kotouč se dostal až k Ondřeji Němcovi, jenž prostřelil brankáře Aittokallia.

V závěrečné třetině hokejová bitva gradovala a na obou stranách vynikali brankáři. Kometa otočila skóre v 54. minutě, kdy Haščák našel Gulašiho a jeho střelu šikovně tečoval Dočekal. Sparta nevyužila přesilovku po vyloučení Barinky ani power play, k níž sáhla 95 sekund před koncem.

Po jasném výsledku jarní čtvrtfinálové série vyhrálo Brno nad Spartou pátý zápas v řadě.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. O. Němec, 54. Dočekal (Gulaši, Haščák) - 9. Smejkal (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Houdek, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Krejčík, Gulaši, O. Němec, Barinka, Štencel, Bartejs - Erat, J. Hruška, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Sparta: Aittokallio - Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Kalina, J. Mikuš - Forman, Reichenberg, Říčka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Smejkal, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.