Spartak vypadl z play off, Hašek střídal ve 13. minutě

27. 2. 2011 18:06
Nižněkamsk - Omsk 3:2, Spartak Moskva - Petrohrad 3:4
Spengler Cup: Dominik Hašek, Paul Savary a Andrej Sidjakin
Spengler Cup: Dominik Hašek, Paul Savary a Andrej Sidjakin | Foto: Reuters

Moskva - Pro brankáře Dominika Haška v neděli skončila premiérová sezona v Kontinentální hokejové lize. Spartak Moskva prohrál v osmifinále s Petrohradem i čtvrtý zápas a po porážce 3:4 se s play off rozloučil. Šestačtyřicetiletý český gólman utkání nedochytal, po prvním ze dvou gólů Petra Průchy ho vystřídal náhradník Alexej Jachin.

Hašek šel z branky už ve 13. minutě domácího zápasu, v němž Spartak čelil prvnímu mečbolu soupeře. Úvodní gól sice vstřelil domácí Štefan Ružička, pak však během půldruhé minuty otočili skóre Maxim Sušinskij a Průcha a šanci dostal Jachin.

Omsk srovnal sérii s Nižněkamskem. Rozhodl jediný gól
Jágrovi neuznali gól a Omsk začal play off porážkou

Spartak dokázal ještě dvakrát překonat petrohradského brankáře Jakuba Štěpánka a vyrovnat, na vítězný gól Průchy ze 49. minuty už ale odpověď nenašel. Mistr světa z roku 2005 Průcha se tak střelecky prosadil druhý zápas po sobě a poslal do čtvrtfinále tým, který vede trenérské duo Václav Sýkora, Jan Votruba.

Pozici nejlepšího mužstva základní části KHL zdaleka nenaplňuje Omsk, který podlehl 2:3 v Nižněkamsku a prohrává 1:2 na zápasy. Až dnes zaznamenal za nahrávku na gól Jegora Averina první bod v play off třetí nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka. Hrdinou zápasu byl útočník Něftěchimiku Libor Pivko, jenž ve 38. minutě vstřelil vítězný gól. Jaromír Jágr ani dnes nebodoval.

Čtvrté zápasy osmifinále Východní konference se hrají v pondělí.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 4. zápasy:
Spartak Moskva - Petrohrad 3:4 (za hosty Průcha 2+0, Čajánek 0+1), konečný stav série 0:4, Čerepovec - Atlant Mytišči 1:8 (Straka 0+1 - Marek 0+2), stav série 2:2, Dinamo Minsk - Jaroslavl 2:4 (za hosty Rachůnek 1+0, Barinka 0+2, Vašíček 0+1), stav série 2:2, Dinamo Riga - Dynamo Moskva 2:1 v prodl., stav série 3:1.

Východní konference - 3. zápasy:
Barys Astana - Kazaň 1:6 (za domácí Kašpar 1+0), stav série 0:3, Novosibirsk - Ufa 2:6 (za hosty Blaťák 0+1), stav série 0:3, Chanty Mansijsk - Magnitogorsk 4:3, stav série 2:1, Nižněkamsk - Omsk 3:2 (Pivko 1+0 - Červenka 0+1), stav série 2:1.