Sparta zpět na vítězné vlně, porazila Zlín a jde do čela

16. 10. 2013 20:48
Hokejisté Sparty se po výhře v dohrávce 12. kola nad Zlínem 4:2 vyšvihli do čela extraligové tabulky.
Ivan Rachůnek přispěl k výhře Sparty nad Zlínem dvěma asistencemi
Ivan Rachůnek přispěl k výhře Sparty nad Zlínem dvěma asistencemi | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté Sparty se vrátili na vítěznou vlnu, když po kanonádě v derby se Slavií zvítězili také na domácím ledě. Pražané v dohrávce 12. kola porazili Zlín 4:2 a poprvé od úvodního kola se vyhoupli do čela extraligové tabulky.

Spartě se povedly vstupy do všech třetin, dokázala pokaždé vstřelit branku hned v úvodních pěti minutách.

Už devatenáctý bod si za asistenci na posledním gólu připsal na své konto lídr produktivity Ton.

Konec série s neoblíbeným soupeřem

Holešovický celek strašila před utkáním nelichotivá série osmi domácích zápasů, v nichž ´Ševci´ dokázali v Tipsport Aréně minimálně remizovat, z toho hned sedmkrát se dokonce radovali z výhry.

Jenže letos Sparta zatím platí za spolehlivou ofenzivní mašinu, což potvrdila i proti Zlínu. Už po půlminutě se sice sám před Pöpperlem objevil Balaštík, ale domácí brankář jeho tutovku zlikvidoval a záhy poslal z mezikruží domácí do vedení Sičák. Zvýšit mohli Ton, Pech a Kumstát, ovšem své šance nevyužili, stejně jako hosté 105 sekund dlouhou přesilovku čtyři na tři.

Spartě se povedl také vstup do druhé části, i když opět musela nejprve přežít velkou příležitost soupeře, Balaštík tentokrát trefil tyč. Ve 25. minutě zakončil rychlý brejk Klimek a Pražané vedli o dvě branky. Ve třetí velké šanci při přesilovce se už Balaštík trefil, ale na jeho snížení odpověděl téměř se sirénou Kumstát.

Jakékoliv drama pak opět zkraje třetiny utnul čtvrtou trefou Pacovský. Zlínští už v závěru jen Ondráčkem kosmeticky korigovali.

Dohrávka 12. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - PSG Zlín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Sičák (I. Rachůnek), 25. Klimek (I. Rachůnek, Přibyl), 40. Kumstát (Buchtele, Sičák), 43. Pacovský (P. Ton, Gřegořek) - 28. Balaštík (O. Veselý), 60. Ondráček (O. Veselý, Leška). Rozhodčí: Hribik, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5577.

Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, T. Rachůnek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, Pacovský. Trenéři: Jandač a Moták.
Zlín: Horčička - Marušák, Valenta, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, P. Sedláček, Köhler, od 32. navíc Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

1. Sparta Praha 12 8 0 0 4 53:27 24
2. Pardubice 12 5 2 3 2 42:31 22
3. Brno 12 6 1 2 3 31:26 22
4. Třinec 12 7 0 1 4 37:36 22
5. Hradec Králové 11 4 3 3 1 28:26 21
6. Plzeň 12 5 2 1 4 34:32 20