Sparta vyhrála na nájezdy. V čele jsou Jihočeši

22. 10. 2010 20:53
Sparta-Pardubice 2:1 po nájezdech, K.Vary-Plzeň 5:2.
Extraliga pokračovala 14. kolem
Extraliga pokračovala 14. kolem | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Sparty Praha se zvedají ode dna. Ve 14. kole Tipsport extraligy dokázali udolat Pardubice na nájezdy.

Pražané na domácím ledě dlouho prohrávali, když se za hosty trefil ve 33. minutě obránce Mezei. Spartě se nedařilo vůbec nic, naštěstí pro ni vyrovnal pouhé dvě minuty před koncem Smoleňák a vynutil si prodloužení.

V něm se ani jeden z týmů neprosadil a tak rozhodly nájezdy. Výborný i Ton svá střílení proměnili a Sparta se mohla radovat.

Hokejisté Litvínova doma opět vyhráli. Porazili Slavii
Skvělý návrat Ručinského do Litvínova. Výhra a dva body

Kometa Brno vyloupila stadion vedoucího týmu soutěže. V Třinci zvítězila jednoznačně 3:0. Klíčem k úspěchu Brňanů byl výkon brankáře Jiřího Trvaje. Ten přiváděl k zoufalství třinecké střelce a připsal si sedmatřicet úspěšných zákroků.

Oceláři od začátku vyvinuli enormní tlak, který ovšem nedokázali vyjádřit brankově. V 9. minutě zkoumal videorozhodčí střelu Peterka, kotouč ale za čárou nebyl. Hosté udeřili v oslabení. V 17. minutě vstřelil důležitý úvodní gól Dlouhý a Kometa vedla.

Ve druhé třetině náskok navýšili, když svůj druhý gól v zápase i v celé sezóně zaznamenal Radek Dlouhý. V poslední části dal na konečných 3:0 Polodna. Třinečtí tak opustili první místo tabulky a střelci Ocelářů vyšli poprvé v celé sezóně gólově naprázdno.

O první místo si to ve vzájemném souboji rozdali České Budějovice s Vítkovicemi. Vyrovnaný zápas skončil remízou 2:2 a v 5. minutě prodloužení rozhodl útočník Gulaš o tom, že se na výsluní hokejové extraligy budou hřát Jihočeši.

Kladno vyhrálo v Boleslavi

Teprve třetí vítězství v letošním ročníku extraligy vybojovali hokejisté Kladna, stále však zůstávají poslední. Kladenští dokázali uspět na ledě Mladé Boleslavi.

Uprostřed úvodní části hry o výhře kladenských rozhodli dvěma góly během dvou minut útočníci Melka a Valský. Nulu si připsal gólman Středočechů Martin Falter a dovedl tak Kladno k první venkovní výhře.

Zlín přivítal Liberec a o jeho vítězství rozhodl v první minutě prodloužení Petr Leška. V normální hrací době skončil zápas remízou 3:3 a tak si vítězný Zlín připsal dva body. V dresu Bílých Tygrů se blýskl dvěma góly Hořava.

Už tradiční západočeské derby tentokrát ovládly Karlovy Vary. S Plzní doma sice prohrávaly od 4. minuty, kdy se trefil Benák. Pak ale skóre otočili. Výhru pečetil ve třetí třetině dvěma góly Zaťovič.

14. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Dlouhý, 26. Dlouhý (Balej, R. Hruška), 46. Polodna (R. Hruška). Rozhodčí: Minář, Lacina - Jindra, Jílek. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3894.

Třinec: Hamerlík - Lojek, P. Hořava, Krajíček, Hrabal, Zíb, Vágner, Kania - Polák, Bonk, Varaďa - Kohn, McGregor, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Brno: Trvaj - Protivný, Stehlík, Houdek, Zubíček, Ostrčil, Malec, Mojžíš, Kempný - Balej, R. Hruška, Dlouhý - Erat, Brabenec, Hubáček - Jakub Svoboda, Huml, Veselý - Pospíšil, Meidl, Polodna. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast Kladno 0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Melka (J. Mrázek), 13. Valský. Rozhodčí: Mikula, Šindler - Kis, Prchal. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3515.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Duben, Macháček - Bahenský, Divíšek, Boháč - Pabiška, Macho, Matějovský - Milroy, Vrbata, Loskot - Nouza, Gajovský, Handlovský. Trenéři: Tlačil a Gudas.
Kladno: Falter - L. Poživil, Zeman, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:3 v prodl.
(1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Rachůnek (Důras), 21. Köhler (Leška), 40. F. Čech (Holík, Leška), 61. Leška (Hamrlík) - 1. Huknes (Kudrna), 6. M. Hořava (Podkonický, Trončinský), 26. Hořava (Vak, Podkonický). Rozhodčí: A. Jeřábek, Trombík - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 4257.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Bořuta, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán,. F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Liberec: Pinc - Moravec, Čakajík, Hunkes, Trončinský, Derner, Holub, Výtisk, Rýgl - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Ondřej, Špaček, Jech. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:2 v prodl.
(0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Červený (Jank), 58. Martynek (Snopek), 65. Gulaš (Mikeska) - 12. Káňa (J. Sýkora), 24. Ujčík (Tomas). Rozhodčí: Hradil, Smitka - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4938.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Tůma, Vydarený, Novák, Jank - Šimánek, Mikeska, L. Květoň (21. M. Pšurný) - Gulaš, Langhammer, R. Pšurný - Martynek, Kašpařík, Pletka - Mertl, Červený, Kuchejda. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Svačina - Tomas, Húževka, Ujčík - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Sparta Praha - HC Eaton Pardubice 2:1 na nájezdy

(0:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Smoleňák (Kůrka, D. Výborný) - 33. Mezei (Koukal, Kolář I). Rozhodčí: Husička, Polák - Gebauer, Lederer.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, O´Brien, Salcido - Ton, Broš, Bartánus - Kůrka, D. Výborný, Hromas - Pacovský, Koreis, Smoleňák - od 41. navíc Karpov. Trenéři: Holaň a Volek.
Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Jillson, Mezei, Píša, Kočí - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Špirko, Somík - Pineault, Zohorna, Pivko - Radil, Rákos, Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 5:2
(1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Dej (Melenovský), 21. Kumstát (Čutta), 33. Hřebejk (Skuhravý), 50. Zaťovič (Pech), 56. Zaťovič (Pech) - 4. Benák (Lammers), 31. Jiří Hanzlík (Vlasák). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6, navíc Frolo (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5039.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek- Kumstát, Skuhravý, Sailer - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St.Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo, Lev - Dvořák, Straka, Vlasák - Sýkora, Jan Kovář, J. Heřman - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Tvrdík. Trenéři: Jelínek a Razým.