Sparta venku vyhrála už potřetí v řadě, odnesl to Zlín

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 10. 2011 20:50
Třinec - Plzeň 1929 4:3 pp., Zlín - Sparta 0:2

Praha - Hokejisté Třince porazili v 9. kole extraligy Plzeň 4:3, když vítěznou branku vstřelil Peterek ve vlastním oslabení.

K bodovému zisku Západočechů přispěl v útočné fázi i gólman Svoboda, který dlouhou rozehrávkou nastartoval do gólové akce Hlinku.

Indiánům však stačil i bod k postupu na vedoucí příčku tabulky, jejiž čelo okupují hned tři patnáctibodové týmy.

Hotovo. Kotalík už večer nastoupí za Budějovice
Kladno porazilo Litvínov a dotáhlo se na vedoucí Zlín

Dramatická přetahovaná byla v Třinci k vidění už od úvodní části. Nejprve otevřel v 11. minutě skóre Straka, ovšem záhy srovnal explzeňský Adamský. První obrat zápasu pak chvíli před první sirénou dokonal v přesilovce ranou od modré Zíb.

Ze druhé třetiny neuplynuly ani dvě minuty a už bylo znovu srovnáno, po přihrávce zpoza brány se prosadil Heřman. V polovině utkání pak strhnul vedení pro změnu na stranu Indiánů Hlinka, aby pak na 3:3 srovnával znovu Adamský.

Ve třetí třetině žádná branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm ve vlastním oslabení rozhodl Peterek.

V úspěšné bilanci na kluzištích soupeřů pokračuje Sparta, která venku naplno bodovala už potřetí v řadě. Tentokrát si Pražané vezou výhru 2:0 z ledu vedoucího Zlína.

Povedený návrat do Českých Budějovic prožil Aleš Kotalík. Při své premiéře po návratu z NHL přispěl gólem k vítězství svého týmu 4:2 proti Vítkovicím.

Ve špatných výsledcích pokračují Karlovy Vary a Slavia. Energetici sice v Brně vedli 1:0, ovšem v prostřední části tři góly inkasovali a znovu se z poslední příčky neodpoutaly. Bídné jsou také výsledky Slavie, která potřetí za sebou prohrála na domácím ledě, tentokrát podlehla 1:2 Pardubicím.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
12. Adamský (Kohn, Seman), 18. Zíb (Chovan), 37. Adamský (Kohn), 62. Peterek (Zíb) - 11. Martin Straka (Jeřábek), 22. M. Heřman (Jan Kovář), 30. Hlinka (A. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Jindra, Kis. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4075.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Richter, Seman, Lojek, Davison, Cartelli, Hudec - Hrňa, D. Květoň, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Chovan - McGregor, Valčák, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Plzeň: A. Svoboda - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre, Dresler, Malena, Dan Růžička - Stránský, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Hlinka, Lev - Duda, Jan Kovář, Mrňa (22. M. Heřman) - Dvořák, Pitule, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
4. Kotalík (Kašpařík), 22. Červený (Gulaš), 27. L. Květoň (Vydarený), 57. Gulaš (Šimánek, Kašpařík) - 18. Ovčačík (Pohl), 36. J. Káňa (Ujčík). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Dřínovský. Vyloučení: 5:4, navíc T. Káňa (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3805.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Marek, Červený, L. Květoň - Martynek, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Rehák, Ovčačík, Voráček, Punčochář, Trnka - J. Káňa, Burger, Ujčík - Svačina, Húževka, T. Káňa - Pohl, Štefanka, Szturc - Strapáč, J. Sýkora, Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávka:
23. T. Rachůnek (Foster), 60. Broš (Sersen). Rozhodčí: Polák, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 6129.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Kučný, Kasík, Husák, Philipp, J. Veselý - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Forman, Žálčík, Lapšanský. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
26. Holec (Hubáček, Pospíšil), 27. Pospíšil (R. Hruška), 35. Dlouhý (Jar. Svoboda, L. Čermák) - 15. Melenovský (Gřegořek), 44. Melenovský (Skladaný, Dej). Rozhodčí: Šír, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 6820.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Kováčik, Malec, od 21. navíc Valach - Pospíšil, R. Hruška, Hubáček - Erat, L. Čermák, R. Dlouhý - Jar. Svoboda, Holec, Jakub Svoboda - H. Zohorna, Koreis, Podkonický. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, M. Rohan, Mocek, Gründling, Prošek - Kumstát, Pech, Košťál - Dej, Melenovský, Skladaný - Bartánus, Skuhravý, Zaťovič - Zucker, Kupec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
31. Kuboš (Roth, V. Růžička ml.) - 12. Bartek (T. Zohorna, Nakládal), 24. T. Zohorna (Rákos, Benák). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 4486.

Slavia: M. Kopřiva - Kolařík, Šulc, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Vašíček, Špelda - Kalus, P. Jelínek, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., M. Čermák - Kůrka, T. Hertl, Sklenář - Micka, Jaškin, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Kolář I, Kousal, Starý - Somík, Elkins, Bartek - Sim, T. Zohorna, Rákos - Nahodil, Radil, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.