20. 10. 2011 20:49
Sparta porazila plzeňské indiány 4:1
Petr Tenkrát se raduje z branky.
Petr Tenkrát se raduje z branky. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Hokejisté Sparty porazili v předehrávce 14. kola na svém ledě Plzeň 4:1 a alespoň do zítřka se vyšplhali do čela extraligové tabulky.

Pražané bodovali už v sedmém zápase v řadě, z toho pošesté se radují z výhry.

Na té čtvrteční se hlavní měrou podílel Ivan Rachůnek, který vstřelil dvě branky.

Úvod utkání sice patřil domácím, ale byli to hosté, kdo šel do vedení. V 5. minutě se o to zasloužil Lev. Za minutu a půl se však domácím podařilo využít přesilovou hru, když kotouč odražený od zadního mantinelu poslal do plzeňské sítě Ivan Rachůnek.

Začátek druhé části se Spartě podařil ještě lépe. Z premiérové extraligové trefy se radoval Milam, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě.

Obrovskou šanci na srovnání měli indiáni v polovině utkání. Jenže dlouhá dvojnásobná přesilovka k vyrovnání nevedla. Navíc po návratu prvního vyloučeného přidal třetí gól opět Rachůnek, jenž využil přesnou střelou do šibenice rychlé brejk.

Pražané náskok poctivou hrou i přes několik vyloučení drželi až do posledních minut, v nichž se podařilo přidat pojistku Petru Tenkrátovi.

14. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
7. I. Rachůnek (Ton, Sersen), 21. Milam (Bližňák, Ton), 33. I. Rachůnek (Y. Treille), 57. Tenkrát (Sersen) - 5. Lev (Jan Kovář). Rozhodčí: Smitka, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Kinrade (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4502.

Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Sersen, Milam, D. Kočí, Kasík, Philipp, Kučný - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Plzeň: M. Mazanec - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Marušák, J. Jeřábek - Duda, Martin Straka, Petruška - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Stránský, Jan Kovář, Lev - Vostřák, M. Heřman, Dvořák - od 21. navíc P. Sedláček. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.