Sparta v Lize mistrů poprvé padla:" Komplikace to však není"

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 9. 2014 7:00
Hokejisté Sparty v Lize mistrů doma prohráli 2:3 s KalPou Kuopio, finský celek stáhl náskok Sparty v čele tabulky na jediný bod.
Porážka s KulPou by postup ohrozit neměla, věří Sparta
Porážka s KulPou by postup ohrozit neměla, věří Sparta | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Sparty si už v sobotu mohli pojistit postup do další fáze Ligy mistrů. S finským celkem KalPa Kuopio však doma prohráli 2:3 a naopak dovolili se soupeři přiblížit na rozdíl jediného bodu.

"V tomto zápase jsme prakticky pořád dotahovali vedení soupeře, ale k bodovému zisku se nám to nakonec dotáhnout nepodařilo," litoval trenér Pražanů Josef Jandač.

Převaha výhru nepřinesla

Jeho tým přitom severský celek přestřílel poměrem 34:22, zvlášť ve druhé a třetí třetině byl rozdíl ve střelecké aktivitě obou mužstev dost výrazný. Sparta však dokázala pouze dvakrát vyrovnat.

"Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli dostatek příležitostí na to, abychom nějaký gól ještě dali, ale v té třetí jsme si už moc šancí nevytvořili, soupeř hrál dobře. Navíc jsme byli nedisciplinovaní. Když jsme měli možnost přesilovky, tak jsme udělali hloupé fauly. To nás možná stálo zápas," uvědomoval si Jandač.

Útočník Miroslav Forman vyzdvihl také přesnosti KalPy, které trochu kontrastovaly s některými nedostatky Pražanů. "Dobře brusili, napadalo jim to tam a ve třetí třetině si to už pohlídali. Naopak my jsme pak nebyli nebezpeční, málo jsme se tlačili do branky," uvedl.

Sparta dál myslí na postup

Vedoucí Sparta má před dvojici posledních zápasů v základní skupině, které se odehrají až na konci září a v říjnu, osm bodů, tedy o jeden víc než druhá KalPa.

"Nemyslím si, že by tato porážka byla nějaká velká komplikace," věří Forman dál v postup, na nějž směřuje ambice i kouč Jandač.

"Určitě se na ty další zápasy soustředíme. Ale musíme hrát víc disciplinovaně. Bohužel nám vypadávají ze sestavy někteří hráči a musíme hrát v trochu improvizovaném složení," řekl sparťanský trenér, jemuž momentálně chybí hned tři důležití útočníci Klimek, Kumstát a Buchtele.

Rotace gólmanů

Jandač dal v brance tentokrát přednost Filipu Novotnému, jenž se v součtu s přípravou mezi tyče postavil od začátku už počtvrté.

"Nemyslím si, že bychom nějak extra míchali s brankáři. Měli jsme prostě daný nějaký scénář, aby si Staňa mohl odpočinout. Nechtěli jsme, aby přípravu odchytal jen jeden gólman," vysvětlil Jandač.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy