Sparta v baráži? Padne Bříza? Klidně si vsaďte

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
3. 12. 2010 15:00
Fortuna nabízí sázení na varianty řešení krize Sparty

Praha - Vyhodí Sparta Výborného, Kratěnu nebo Tona? Bude odvolán Bříza? Vymění se znovu trenéři? Tak i na tyto pikantní příležitosti si nyní můžete vsadit.

Krize hokejistů Sparty nebere konce a ostudné postavení pražského velkoklubu začíná být pořádně zajímavé i pro sázkové kanceláře.

Ty se začínají připojovat do debat o tom, k jakým dalším krokům Holešovičtí přistoupí a zda letošní bída dospěje až k barážovým starostem.

Čtěte také:
Boleslav následuje Plzeň. Odvolala se proti odečtu bodů
Plzeň se odvolala proti odpočtu, na Boleslav se čeká
Obrození Sparty se nekoná. Padla i v Pardubicích

"Hokejová Sparta je bez debat největším zklamáním letošního ročníku Extraligy a podle bookmakerů Fortuny se z výsledkové bídy už do konce sezony nevyhrabe," soudí v jedné z největších sázkovek Fortuně a Spartě přisuzují po základní části jen boje v play out. "V momentě, kdy nepomohla výměna trenérů, odchody Ručinského, Hlaváče a Hlinky ani plošné snížení platů už moc nástrojů nezbývá. Kádr byl zřejmě od začátku poskládaný špatně."

Kursová nabídka - speciály Sparta

Bude odvolán
Jméno:    Ano/Ne 
P.Bříza (do 31.12.)   2.7/1.35
M.Hořava (do konce sezony) 2.5/1.4

Bude hlavním trenérem
(do konce sezony 10/11)
Jméno:   Ano/Ne 
R.Žemlička   3.2/1.25

Bude vyměněn (do 31. 12.)
Hráč:  Ano/Ne 
M.Broš   3.2/1.25
O.Kratěna 2.9/1.3
D.Výborný 5/1.1
T.Kůrka  2.5/1.4
P.Ton  4.1/1.15
J.Hanzlík 5/1.1
R.Philipp 3.6/1.2
J.Vykoukal 5/1.1 

Liga 2010/11, Sparta
Varianta:   kurs:
titul  25
přímo do play-off   7
předkolo  2.3
play-out  1.6
baráž   70
sestup   300 

Pražané sice výhrou 4:3 na nájezdy v Karlových Varech utnuli děsivou sérii šesti porážek v řadě, ovšem poté prohráli v Pardubicích a z jedenácté příčky ztrácejí na nejlepší desítku stále propastných deset bodů. Zezadu na ně navíc zle dotírá Plzeň, která po odečtu bodů za aféru s neplatnými registracemi nesložila zbraně a dál se rve o play off.

Pryč s Břízou? Příchod Žemličky?

Na Spartě už zkusili snad všechno. Výměna trenérů, vyhazov hráčů, snížení platů. Všechno marné.

Proto se na přetřes dostávají krajní řešení, jako je třeba odvolání generálního manažera Petra Břízy, na něhož se valí snad největší kritika. "Fakt je ten, že pod současnou krizí Sparty je podepsaný na formátu A1 tlustým lihovým fixem, jeho odchod, ale neřeší vůbec nic. A funkce generálního managera je v tuto chvíli spíše za trest. Takže podle mne Petr Bříza do konce roku odvolán nebude," myslí si Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Na pořadu dne podle něj není ani přehnaná obměna kádru. Plnit tučné smlouvy sparťanských hvězd si přece jen většina tuzemských klubů dovolit nemůže.

Přestože se to jeví jako relativně divoká možnost, není podle Hanáka úplně nepravděpodobné, že by Sparta sáhla k další trenérské rošádě. Jméno nástupce je prý nasnadě. Současný kouč nedalekého Berouna a bývalý dlouholetý sparťanský kapitán Richard Žemlička.

"Richard Žemlička je kovaný sparťan a srdcař. Do provinčního klubu si přivedl nadějné juniory z Holešovic a tým zvedl ze dna tabulku až mezi nejlepší pětku. Poráží Ústí i Chomutov, tj. týmy s de facto ligovou kvalitou - možná by porazil i Spartu. Podle mne se ale Hořava s Rulíkem letošní sezonou už nějak protrápí a zahrají si play-out. Žemlička dostane příležitost v létě a ve Spartě se konečně začne pracovat koncepčně," doplňuje Hanák. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy