Sparta v baráži? Padne Bříza? Klidně si vsaďte

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
3. 12. 2010 15:00
Fortuna nabízí sázení na varianty řešení krize Sparty

Praha - Vyhodí Sparta Výborného, Kratěnu nebo Tona? Bude odvolán Bříza? Vymění se znovu trenéři? Tak i na tyto pikantní příležitosti si nyní můžete vsadit.

Krize hokejistů Sparty nebere konce a ostudné postavení pražského velkoklubu začíná být pořádně zajímavé i pro sázkové kanceláře.

Ty se začínají připojovat do debat o tom, k jakým dalším krokům Holešovičtí přistoupí a zda letošní bída dospěje až k barážovým starostem.

Čtěte také:
Boleslav následuje Plzeň. Odvolala se proti odečtu bodů
Plzeň se odvolala proti odpočtu, na Boleslav se čeká
Obrození Sparty se nekoná. Padla i v Pardubicích

"Hokejová Sparta je bez debat největším zklamáním letošního ročníku Extraligy a podle bookmakerů Fortuny se z výsledkové bídy už do konce sezony nevyhrabe," soudí v jedné z největších sázkovek Fortuně a Spartě přisuzují po základní části jen boje v play out. "V momentě, kdy nepomohla výměna trenérů, odchody Ručinského, Hlaváče a Hlinky ani plošné snížení platů už moc nástrojů nezbývá. Kádr byl zřejmě od začátku poskládaný špatně."

Kursová nabídka - speciály Sparta

Bude odvolán
Jméno:    Ano/Ne 
P.Bříza (do 31.12.)   2.7/1.35
M.Hořava (do konce sezony) 2.5/1.4

Bude hlavním trenérem
(do konce sezony 10/11)
Jméno:   Ano/Ne 
R.Žemlička   3.2/1.25

Bude vyměněn (do 31. 12.)
Hráč:  Ano/Ne 
M.Broš   3.2/1.25
O.Kratěna 2.9/1.3
D.Výborný 5/1.1
T.Kůrka  2.5/1.4
P.Ton  4.1/1.15
J.Hanzlík 5/1.1
R.Philipp 3.6/1.2
J.Vykoukal 5/1.1 

Liga 2010/11, Sparta
Varianta:   kurs:
titul  25
přímo do play-off   7
předkolo  2.3
play-out  1.6
baráž   70
sestup   300 

Pražané sice výhrou 4:3 na nájezdy v Karlových Varech utnuli děsivou sérii šesti porážek v řadě, ovšem poté prohráli v Pardubicích a z jedenácté příčky ztrácejí na nejlepší desítku stále propastných deset bodů. Zezadu na ně navíc zle dotírá Plzeň, která po odečtu bodů za aféru s neplatnými registracemi nesložila zbraně a dál se rve o play off.

Pryč s Břízou? Příchod Žemličky?

Na Spartě už zkusili snad všechno. Výměna trenérů, vyhazov hráčů, snížení platů. Všechno marné.

Proto se na přetřes dostávají krajní řešení, jako je třeba odvolání generálního manažera Petra Břízy, na něhož se valí snad největší kritika. "Fakt je ten, že pod současnou krizí Sparty je podepsaný na formátu A1 tlustým lihovým fixem, jeho odchod, ale neřeší vůbec nic. A funkce generálního managera je v tuto chvíli spíše za trest. Takže podle mne Petr Bříza do konce roku odvolán nebude," myslí si Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Na pořadu dne podle něj není ani přehnaná obměna kádru. Plnit tučné smlouvy sparťanských hvězd si přece jen většina tuzemských klubů dovolit nemůže.

Přestože se to jeví jako relativně divoká možnost, není podle Hanáka úplně nepravděpodobné, že by Sparta sáhla k další trenérské rošádě. Jméno nástupce je prý nasnadě. Současný kouč nedalekého Berouna a bývalý dlouholetý sparťanský kapitán Richard Žemlička.

"Richard Žemlička je kovaný sparťan a srdcař. Do provinčního klubu si přivedl nadějné juniory z Holešovic a tým zvedl ze dna tabulku až mezi nejlepší pětku. Poráží Ústí i Chomutov, tj. týmy s de facto ligovou kvalitou - možná by porazil i Spartu. Podle mne se ale Hořava s Rulíkem letošní sezonou už nějak protrápí a zahrají si play-out. Žemlička dostane příležitost v létě a ve Spartě se konečně začne pracovat koncepčně," doplňuje Hanák. 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy