Sparta se statečně rvala s Rangers, ale prohrála 0:2

Aleš Vávra Aleš Vávra
29. 9. 2011 22:00
Rangers o výhře rozhodli dvěma góly ve 2. třetině

Praha - Hokejisté pražské Sparty předvedli v přátelském utkání proti New Yorku Rangers statečný výkon, na věhlasný celek zámořské NHL ale nestačili a prohráli 0:2.

Jezdci rozhodli o výhře ve svém úvodním vystoupení v rámci evropské tour ve druhé třetině, kdy během tří minut skórovali Rus Anisimov a Ukrajinec Fedotěnko.

Sparťané byli aktivní především v první třetině, dokonale je však vychytal brankář Martin Biron.

VIDEO Hvězdný Jágr dvěma góly zničil Rangers
FOTO Jezdci z New Yorku trénovali na Spartě

Český klub tak neuspěl ani ve druhém domácím zápase proti týmu ze slavné kanadsko-americké soutěže. V loňském roce schytal Liberec debakl 1:7 od Bostonu.

Sparta se s jedním ze šesti zakládajících týmů NHL porvala se ctí, což několikrát bouřlivým potleskem ocenilo přibližně 11 tisíc diváků.

Utkání ale začalo výraznou ofenzivou Rangers, když Pöpperle musel hned v první minutě zasahovat proti dvěma nebezpečným výpadům prvního útoku Gáborík - Richards - Wolski.

Velkou šanci měl ale vzápětí i domácí Petr Tenkrát, jehož ránu mezi betony Biron jen tak tak zlikvidoval.

Další příležitost měl Žálčík a z prostoru mezi kruhy pálil nebezpečně Ton.

Ve druhé části hry ovšem Rangers výrazně přidali a ve 26. minutě otevřeli skóre zápasu. Erixonovu akci zakončil střelou do prázdné branky Sparty Anisimov.

Vzápětí byl vyloučen sparťanský Yorick Treille a Jezdci přesilovku využili. Prakticky ze stejného místa jako před chvílí Anisimov skóroval také Fedotěnko.

Sparta mohla ještě ve druhé třetině zápas zdramatizovat. Ton jel sám na Birona, v tísni ovšem nedokázal výborného brankáře překonat.I ve třetí třetině se Sparta hnala za snížením, její snaha byla enormní. Tenkrát ale neuspěl a ke gólu nevedla ani závěrečná power play. Přesto si domácí a koneckonců i hosté v závěru zaslouženě vychutnali dlouhotrvající standing ovation.

Přípravný hokejový zápas:

Sparta Praha - New York Rangers 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Anisimov (Erixon, Dubinsky), 29. Fedotěnko (Del Zotto, Erixon). Rozhodčí: Šindler, Sutherland - Racicot (oba Kan.), Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 10.878.

Sparta: Pöpperle - Kučný, Milam, Jan Hanzlík, Husák, Kasík, Sersen, Moravec, od 33. navíc Sobotka - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, T. Rachůnek - Y. Treille, Foster, Lapšanský - Forman, Luňák, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

NY Rangers: Biron - Bickel, McDonagh, Eminger, Del Zotto, Bell, Erixon - Gáborík, Richards, Wolski - Callahan, Anisimov, Dubinsky - Zuccarello Aasen, Stepan, Rupp - Prust, Christensen, Fedotěnko. Trenéři: Tortorella a Sullivan.