Sparta rozhodla v první třetině, Pöpperle má dvanáctou nulu

3. 4. 2014 21:56
Sparta po zlepšeném výkonu porazila ve druhém zápase semifinále Brno 3:0.
Tomáš Pöpperle nepustil ve druhém semifinále za svá záda ani jeden puk
Tomáš Pöpperle nepustil ve druhém semifinále za svá záda ani jeden puk | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Po úvodním utkání plném potrestaných chyb a porážce 2:5 podali sparťané ve druhém střetnutí s Brnem podstatně lepší výkon.

Odměnou jim byla výhra 3:0, díky níž srovnali semifinálovou sérii na 1:1.

"Hráli jsme mnohem lépe, agresivněji, využívali jsme přesilovky," shrnul nejdůležitější body zápasu, díky nimž Pražané dokráčeli k vítězství, útočník Petr Kumstát. Střelec první branky, která se později ukázala také jako vítězná.

Tři góly a vychytaná nula

O vývoji, jakým se utkání ubíralo, a nakonec i o výsledku rozhodla první třetina. V ní domácí využili dvě přesilovky a nasázeli soupeři trojici branek "Vlétli jsme na ně a dali tři góly. Pak už jsme se snažili nedělat velké chyby a dohrát to," popsal utkání Tomáš Pöpperle.

Právě Pöpperle byl spolu s Kumstátem jedním z hrdinů zápasu. Připsal si 29 zákroků a vychytal svou první nulu v letošním play off a celkem dvanáctou v této sezoně.

"Snažil jsem se těch jejich pár šancí pochytat, v první třetině se mi podařilo zlikvidovat nějaký ten nájezd. To mě uklidnilo," uvedl sparťanský brankář.

Do vyhecovaného Brna

Série se stěhuje do Brna za nerozhodného stavu. Stejně jak to oba týmy zažily už v předchozím kole.

"V Brně bude parádní atmosféra, nenávistná. O to ten zápas bude vyhecovanější a lepší," těší se Pöpperle.