Sparta přišla o naději v Lize mistrů v poslední vteřině

11. 11. 2014 21:16
Hokejisté Sparty přišli o naději na postup v Lize mistrů v poslední vteřině, kdy hráči Linköpingu vyrovnali na 2:2.
Hokejisté Sparty se s Ligou mistrů loučí
Hokejisté Sparty se s Ligou mistrů loučí | Foto: Zlata Vostrá

Linköping - Všichni už mysleli na prodloužení, když hokejisté Linköpingu vyrovnali doma proti Spartě v odvetě osmifinále Ligy mistrů na 2:2 a tím připravili český tým o naději. Po pražské výhře 2:1 tak postoupil švédský celek.

Pražané vstoupili do odvety skvěle. Už po 87 odehraných vteřinách se proti svému bývalému zaměstnavateli prosadil Hlinka. Zkušený forvard nejprve ve velké příležitosti minul, ale chvilku na to dostal příležitost k opravě a z mezikruží otevřel ranou bez přípravy skóre.

V dalším průběhu úvodní části čelila Sparta dvěma přesilovkám, ale obě zvládla bez úhony. V 17. minutě mohl naopak zvýšit Pech, gólman Rautio ale domácí zachránil od další pohromy.

Zajímavější chvíle ve druhém dějství se odehrávaly až v jeho závěrečné pětiminutovce. Nejprve poté, co neudržel Rautio kotouč, se snažil o dorážku důrazný Cingel, ale bez gólové tečky. Ve sparťanském brankovišti se chvilku nato vyznamenal Novotný při zakončení McDonella.

Právě Cingel ve 48. minutě zbytečně fauloval a Spartu to přišlo draho. Už za necelou půlminutu Junland po ráně od modré vyrovnal. V 52. minutě však vrátil Spartu do sedla Piskáček a s ubývajícím časem se zdálo, že vše spěje do prodloužení.

Postup mohl družině kouče Josefa Jandače vystřelit minutu před koncem Sabolič, recept na Rautia při zakončení úniku ale nenašel. A následoval trest. Nedůraz Sparty v obraně potrestal dvě vteřiny před vypršením základní hrací doby Micflikier a rozjásal domácí tým. Sportovní manažer Sparty Patrik Martinec byl poté za protesty vykázán ze střídačky.

Zklamání Pražanů bylo velké. "V tuhle chvíli těžko popsat pocity. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Šťastnější tým postupuje, ten méně šťastný končí. Máme trochu problémy v domácích zápasech, což byl, myslím, rozdíl v tomto dvojutkání," řekl Jandač.

Osmifinále hokejové Ligy mistrů - 2. zápas:

Linköping HC - HC Sparta Praha 2:2 (0:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. Junland (Johansson), 60. Micflikier (Taffe) - 2. J. Hlinka (Přibyl, Buchtele), 52. Piskáček (Réway). Rozhodčí: Kaukokari, Rantala (oba Fin.) - Altberg, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2437. První zápas: 2:1, postupuje Linköping.

Linköping: Rautio - A. Karlsson, Dahlström, Rahimi, Junland, Matheson, Johansson, Hansson - Andersson, S. Karlsson, McDonell - Salmonsson, Sundh, Almtorp - Little, Taffe, Micflikier - Törnqvist, M. Karlsson. Trenéři: Melin, Hävelid a Tangnes.

Sparta: F. Novotný - Ďaloga, J. Mikuš, Polášek, Piskáček, Švrček, Barinka, Hrbas, Pilař - Kumstát, Pech, Rolinek - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Sabolič, Cingel, Klimek - Réway, A. Chlapík, Bahenský. Trenéři: Jandač a Moták.

IFK Helsinky - Fribourg-Gottéron 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 32. a 57. Ikonen, 60. Záborský - 13. Dubé. První zápas: 2:2, postupuje IFK Helsinky.

SaiPa Lappeenranta - Servette Ženeva 5:2 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
3. Löfquist, 18. Venäläinen, 34. Järvinen, 52. Tavi, rozhodující nájezd Mankinen - 4. Rivera, 60. Rod. První zápas: 0:2, postupuje SaiPa Lappeenranta.

Lukko Rauma - TPS Turku 3:4 (0:2, 0:0, 3:2)

Branky: 41. Sipiläinen, 43. Vahalahti, 49. Gagnon - 9. a 51. Lasch (na druhou Nakládal), 12. a 42. Smoleňák. První zápas: 5:1, postupuje Lukko Rauma.

Skelleftea - JYP Jyväskylä 4:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 31. Calof, 58. Sundqvist, 60. P. Lindholm, rozhodující nájezd Lehtonen - 10. Hännikäinen, 41. Tuppurainen. První zápas: 4:5, postupuje Skelleftea.

Vídeň Capitals - Kärpät Oulu 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 33. Watkins, 48. Schlacher - 29. Keränen (Eminger), 34. Junttila, 42. Huml. První zápas: 1:3, postupuje Kärpät Oulu.

Red Bull Salcburk - Lulea 5:8 po sam. nájezdech (4:1, 0:5, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. a 59. Raffl, 5. a 11. Beach, 17. Meckler - 15., 35. a rozhodující nájezd Fogström, 40. a 50. Zaar, 28. Dixon, 30. Ledin, 36. Petrell. První zápas: 4:2, postupuje Lulea.

Frölunda - Tappara Tampere 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky:
5. Johnsson, 9. Widerström, 36. Rosseli Olsen, 48. Görtz - 43. T. Da Costa, 49. Jormakka. První zápas: 5:1, postupuje Frölunda.