Sparta padla, Slavia přejela Pardubice

ČTK, SportPlus
2. 1. 2007 21:46
Praha - Hokejisté Slavie porazili ve 37. kole hokejové extraligy Pardubice vysoko 7:2. Sparta podlehla v napínavém zápase v Českých Budějovicích.

Mountfield České Budějovice - Sparta Praha 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Hokejisté Českých Budějovic porazili v dramatické bitvě Spartu 4:3. Dvěma góly se na tom podílel útočník Jindřich Kotrla, který v minulosti dres Sparty oblékal. Vítězný gól vstřelil Milan Toman, jenž dres úřadujícího mistra oblékal ještě v minulé sezoně.

• Tabulka extraligy ZDE.

Domácí se dostali do vedení již ve druhé minutě, kdy využil Kotrla přesilovou hru a prostřelil brankáře Salfického, který se po dlouhé době objevil od první minuty v brance Sparty. Při následném vyloučení autora úvodního gólu výrazně podržel své spoluhráče budějovický gólman Chábera, jenž výborně zasahoval při nebezpečných střelách Vykoukala a Sivka.

V 9. minutě si vypracoval šanci Hlaváč, ale pak znovu hrozili domácí, a to dokonce při vlastním oslabení, když na trestné lavici seděl Vak. Po Hudcově přihrávce Brabenec trefil horní tyčku, pak ještě Kotrla bekhendem prověřil Salfického betony.

Přísné vyloučení Gulaše ale sparťané využili k bleskovému vyrovnání. Sedm vteřin jim stačilo, aby Vykoukalovu ránu od modré tečoval za Cháberova záda Netík.

Vstup do prostředního dějství patřil Jihočechům. Již po dvou minutách Gulaš ve středním pásmu šikovně naservíroval puk Hřebejkovi, a ten po přejetí modré střelou zápěstím mezi dvěma obránci překonal Salfického. Další gól měli na svých holích Mertl se Šimánkem, ale ve skrumáži neuspěli. Při trestu Sivka napřáhl na modré Posmyk a dorážka do klece Sparty už nebyla problémem pro Kotrlu.

Dvoubrankový náskok trochu Budějovice ukolébal a jen tak se mohlo stát, že na samotného beka Vágnera jeli Klimt s Langhamerem a za Cháberovými zády zazvonila tyčka. Domácího brankář ohrozil ještě Hlinka, na protější straně v přesilovce Kotrla trefil břevno.

Po zaváhání Šimánka na útočné modré šli Pražané do rychlého přečíslení a z přihrávky Tona se Kratěna z dálky trefil pod Cháberovu lapačku.

Ve třetí třetině nejdříve Veselý v oslabení ohrozil Salfického, další příležitosti měli domácí Mertl se Šimánkem. Po zbytečných faulech usedli na trestnou lavici společně hostující Langhammer a Dragoun, ale dvouminutovou přesilovku pět na tři sehráli domácí bez efektu.

Zato následné vyloučení hostujícího kapitána Ptáčka náležitě využili, když obránce Toman zatáhl kotouč až k Salfickému, brankář Sparty čekal přihrávku, začal se přesunovat a umožnil Tomanovi bez potíží skórovat.

V přesilovce však hosté znovu snížili zásluhou Hlaváče a schylovalo se k dramatu. Tlak Sparty narůstal, power play byla drtivá, ale stav se nezměnil.

Branky a nahrávky:
2. Kotrla (Veselý), 24. Hřebejk (Gulaš), 28. Kotrla (Posmyk), 49. Toman - 15. Netík (Vykoukal), 40. O. Kratěna (P. Ton), 53. Hlaváč (J. Hlinka). Rozhodčí: Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:2. Diváci: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Macháček, Kutlák, Vágner - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Veselý - Šimánek, Mertl, Sailer - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Sparta: Salfický - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Klimt, Langhammer, Dragoun - Vrbata, Podlešák, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Slavia Praha - Moeller Pardubice 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)

Pražská Slavia opět ukázala, že se s ní musí stále počítat mezi kandidáty na nejvyšší příčky a ve 37. kole hokejové extraligy porazila Pardubice vysoko 7:2. O vítězství se velkým dílem přičinila dvojice domácích Rataj - Bednář. Rataj zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě asistence, Bednář vstřelil jen o gól méně.

Nástup slávistů do dnešního utkání připomínal zkázonosný hurikán. Hned po úvodním buly musel Lašák řešit ošemetnou situaci a po 57 vteřinách poprvé kapituloval. Za brankou vydoloval puk Rataj, přihrál úplně volnému Bednářovi před brankoviště a zkušený domácí útočník se nemýlil.

Na začátku čtvrté minuty si oba hráči své role ve velmi podobné situaci vyměnili. Bednář zatáhl puk do útočného pásma, projel podél mantinelu za Lašákovu branku, kde oklamal dvojici obránců a ideálně předložil Ratajovi, který prostřelil gólmana Moelleru.

Tuto studenou sprchu se pokusila pardubická střídačka zastavit oddechovým časem. Jenže, uplynula pouhá půlminutka a na 3:0 zvýšil Beránek.

Hosté se poprvé ukázali před domácím gólmanem Svobodou až v 5. minutě, ale Rolinkův "lob" neměl příliš nadějí na úspěch a navíc letěl pár centimetrů nad branku. Po třetím gólu Slavie se obraz hry vyrovnal a jen díky mnohdy vynikajícím zákrokům obou brankářů nenarůstal střelecký účet.

V 15. minutě však oživil hostující tým a početný kontingent jeho fanoušků Sýkora po chybě Supa, který mu nabídl puk před Svobodou.

Na mysl mnoha aktérů jistě při následných šancích hostí vytanula vzpomínka na poslední vzájemný duel v Sazka Areně, kdy Slavia prohospodařila vedení 3:0 ze začátku zápasu a podlehla 4:5. Tyto úvahy však zažehnal v přesilovce Hlavačka, když si sjel do pozice mezi kruhy, tam mu nabil Rataj a Slavia opět bezpečně vedla.

Druhá třetina se hrála bez výraznějších šancí až do 27. minuty, v níž udržel alespoň minimální šance hostí na bodový zisk Lašák. Ač ležící, schoval do lapačky zakončení Tomici, jemuž předložil puk ideálně Beránek po obejití hned čtveřice protihráčů.

Těsně před polovinou utkání měli domácí po faulu Čecha na unikajícího Hrušku jedinečnou šanci definitivně rozhodnout o rozdělování bodů, ale Hrušku v nařízeném trestném střílení vychytal Lašák.

Velké vzrušení přinesla 31. minuta, kdy vystřelil zcela zbytečně po odpískání Rataj a z hráčů na ledě byl v okamžiku jeden velký chumel. Z něho se ovšem po chvilce oddělila dvojice Jass - Čáslava a nabídla všem přítomným boxerský zápas v málo kdy vídané kvalitě a délce.

Pod pečlivým dohledem blízko stojícího trenéra Růžičky se nakonec díky dobře mířenému direktu radoval domácí obránce, pod sprchy však z rozhodnutí sudího museli okamžitě zamířit oba kohouti.

Po dlouhém udílení trestů hráli hosté přesilovku a dokázali v ní i snížit, když Sýkorovu střelu dorazil do sítě Rolinek. Slavia však opět rychle odskočila na tříbrankový rozdíl, když Červenka doslova propasíroval puk skrze Lašákovy betony.

Nešťastný zápas pro hosty dokonala 37. minuta, kdy v oslabení útočící Hruška na sebe vytáhl Lašáka, ten upadl a Hruška pohodlně naservíroval puk na brankoviště Supovi, kterému stačilo trefit prázdnou klec.

Do závěrečné dvacetiminutovky vystřídal Lašáka Koutský, ale bylo jasné, že o osudu zápasu je definitivně rozhodnuto. Zápas se v poklidu dohrával a dílo zkázy pro hosty dokonala další úspěšná spolupráce Rataje s Bednářem.

Branky a nahrávky: 1. Bednář (Rataj), 4. Rataj (Bednář), 4. Beránek (Tomica), 19. Hlavačka (Rataj), 33. Červenka (Kadlec), 37. Sup (D. Hruška), 53. Rataj (Bednář) - 15. P. Sýkora (Rolinek), 32. Rolinek (P. Sýkora). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Rataj 10 min., Jass 5 min. a do konce utkání - Čáslava 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7656.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass, Drtina
- D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Dlouhý, Červenka, Doležal - Kubeš, L. Havel, Malát. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Pardubice: Lašák (41. Koutský) - Píša, Havíř, Linhart, Čáslava, Snopek, M. Čech, M. Šeda, Kolář - P. Sýkora, Pucher, Rolinek - Čaloun, Pivko, Andrašovský - F. Mrázek, Cetkovský, Ondřej - M. Hlinka, Blažek, Koukal. Trenéři: M. Říha a Rohlík.

Vítkovice Steel - Vsetínská hokejová 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Velkou zásluhu na zisku tří bodů pro Vítkovice v souboji s posledním týmem soutěže Vsetínem měl útočník Jiří Burger, který vstřelil dvě branky a připsal si jednu asistenci.

• hokejové výsledky live ZDE

Vsetín si tak připsal dvanáctou porážku za sebou.

Vítkovický klub si před zápasem připomněl sedmdesátileté výročí od prvního zápasu v nejvyšší soutěži. Oslavy tohoto jubilea ale nebyly nijak oslnivé, ostravští dosáhli jen povinného vítězství.

Úvodní třetina byla typicky zahřívací, hrálo se však od jedné brány k druhé bez přerušování. Akce domácích byly pohlednější i hokejovější. V 16. minutě vyšla kombinaci na jeden dotek trojici Jasečko, Burger, Hubáček a Vítkovice se ujaly vedení.

Když po jedenácti vteřinách druhé třetiny zvýšil nekrytý Burger zblízka na 2:0, zdálo se, že by zápas mohl být snadnou záležitostí Vítkovic. Vsetín ale během necelých dvou minut dokázal vyrovnat a domácí hráči se nestačili divit. Na obě branky Valachů přihrával Grill. Nejprve Mockovi, poté Davídkovi.

Domácí se však probrali rychle a ještě před druhou přestávkou potrestali chyby hostů a opět získali dvoubrankové vedení. Blafák Irgla a dvě dobré šance Weissmanna navíc zlikvidoval vsetínský brankář Vehviläinen, který byl stále skoro v jednom ohni.

Do třetí třetiny jej vystřídal Štefl, který se ovšem nejvíce zapotil při téměř dvě minuty trvajícím dvojím početním oslabení. Přestože se Vsetín většinou jen bránil, skóre se už nezměnilo.

16. P. Hubáček (Burger), 21. Burger (Barinka), 30. Barinka (Jurečka), 36. Burger (Jurečka) - 26. Mocek (Grill), 28. Davídek (Grill). Rozhodčí: Minář - Chytil, Čech. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 3628.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, S. Hudec, Ovčačík - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, R. Procházka, Šebesta - Krenželok, Tomášek, Köhler - Kropáč, Hamrák, Klimek. Trenéři: Fryčer a Bolek.
Vsetín: Vehviläinen (41. Štefl) - Šmach, Bobček, Kučný, Galvinš, Horák, Mocek - R. Hubáček, Stantien, Näätänen - Dubec, Sakrajda, Rob - L. Duba, Drill, Davídek, od 41. navíc Sabol a Hrňa. Trenéři: Vlach a Kopříva.

Oceláři Třinec - Hamé Zlín 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)

Zlínští hokejisté poprvé v sezoně vyzráli na Třinec, i když za vítězství 5:4 po samostatných nájezdech berou jen dva body. K nim výběr trenéra Ernesta Bokroše dovedl útočník Záhorovský, který nejprve zařídil prodloužení a následně rozhodl i penalty. Oceláři doplatili na nevyužité přesilovky.

Zlín se úvodní desetiminutovky pouze pasivně zúčastnil. Možná ho srazila rychlá branka Kolusze, který už po třiceti vteřinách odražený puk naslepo příklepem na milimetr přesně umístil do levého horního rohu. Zlín, to na začátku nebylo mužstvo, které si v posledních letech vydobylo uznání propracovanou defenzívou.

Za chybující obranu se měl Murín co ohánět a je díky němu neskončily v síti i střely Haška a Peterka. Pak ale zapracovala náhoda, Kašpařík nešikovně poslal puk ve vlastním pásmu o brusli sudího Boliny k zapomenutému Polanskému, který zavěsil do stejného místa jako Kolusz.

Až v první přesilovce se hosté vymanili z náporu. Přesila jim sice nevyšla, protože Záhorovský před poloprázdnou brankou prováhal nejvhodnější okamžik ke střelbě, ale po chybě v třinecké rozehrávce a Kašpaříkově výzvě jej ve 13. minutě zastoupil Okál. Nejzkušenější zlínský útočník po chabém úvodu nastartoval svůj tým.

Bokrošovi svěřenci přidali v aktivitě a pohybu, Třinec měl najednou dost starostí už při přechodu středního pásma. Nástup do druhé části už Zlínští zvládli na výbornou. Kubiš zblízka ještě trefil tyčku, ale pak Mokrejš po teči Noskovy střely vyrovnal a zvrat zařídil Čech, který nachytal Vojtka příklepem mezi betony.

S domácími mohlo být ještě hůře, Balán však z brejku znovu pouze zazvonil na tyč. Třinec dohnal manko bleskově využitou
přesilovkou, ačkoliv hrou v početní výhodě se dnes nemohl chlubit.

Ve druhé půlce utkání hráli Oceláři sedm přesilovek po sobě. Jen v třetí části pětkrát, jednou dokonce 89 sekund pět na tři, ale prosadil se jen Peterek, který při standardním počtu hráčů lišácky bekhendem obelstil Murína.

Hosté se s ohledem na okolnosti v závěru skoro k ničemu nedostali, ale profitovali i z minima. Jistotu zisku bodu jim zajistil Záhorovský, jenž umně nad Vojtkovu vyrážečku sklepl Hamrlíkovu ránu. Prodloužení však pro hosty udržel především Murín, který se vyznamenal při Tomasově pokusu.

O bonusovém bodu pro vítěze musely rozhodnout až nájezdy. Po dvou gólech zaznamenali obránci Tesařík s Hamrlíkem, ale klíčovou trefu v šesté sérii obstaral Záhorovský.

1. Kolusz (Štefanka), 8. Polanský (Tomas), 38. Pácal (Peterek), 42. Peterek (Martynek) - 14. Okál (Kašpařík), 25. Mokrejš (Nosek), 27. M. Čech (Lučka), 48. Záhorovský (Hamrlík), rozhodující nájezd Záhorovský. Rozhodčí: Bolina - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. Diváci: 2878.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Hašek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Zlín: Murín - Hamrlík, Lučka, Nosek, Novotný, Vosátko, Horáček - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Leška, Záhorovský - Okál, Kašpařík, Melenovský - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Znojemští Orli - Chemopetrol Litvínov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Větší důraz podložený přesnější koncovkou vynesl hokejistům Znojma vítězství nad Litvínovem 4:2. Domácí Orli využili dvě
přesilovky, střelecky se blýskl dvěma góly útočník Jiří Dopita. Litvínov sice bojoval, v koncovce si ale jeho útočníci neporadili s výborně chytajícím brankářem Jiřím Trvajem.

Útočně naladěnému Znojmu hned první přesilová hra vynesla branku. Na trestnou lavici zasedl ve 4. minutě Bednařík a početní výhodu zužitkoval po zpětné přihrávce Padělka obránce Bičánek, na jehož střelu od modré čáry nestačil brankář Hübl reagovat.

Tlak Orlů sice na chvíli přerušila vyloučení. Litvínov měl 52 sekund dlouhou početní výhodu pěti proti třem při níž ale pořádně brankáře Trvaje neprověřil. Orli v oslabení nepustili nepřesně kombinujícího soupeře vůbec do šance.

Hned po srovnání sil ale Znojmo opět přidalo na útočných obrátkách a ve 13. minutě se blýskl střelecky opět obránce. Kotaška dělovkou od modré čáry přímo do horního růžku vstřelil druhou branku. Po ní Litvínov začal častěji hrozit protiútoky a v 16. minutě litvínovský obránce Hranáč střelou od modré čáry korigoval výsledek.

Ve druhé třetině ale litvínovskou snahu o vyrovnání přibrzdila časté vyloučení. Hosté odehráli přesně polovinu třetině v oslabení. Tím jejich tlak hodně zeslábl. Znojmo mělo převahu, které však chybělo přesnější zakončení. Zvýšit náskok se podařilo sekundu před koncem druhé třetiny opět při přesilovce zkušenému Dopitovi, jenž tvrdou střelou překonal Hübla.

V závěrečné třetině nahradil severočeskou jedničku v brance Fiala, který ale udržel čisté konto pouhých sedm minut. Po nevydařené přesilovce Litvínova ujel zadákům soupeře Dopita, jenž po kombinaci s Růžičkou dal čtvrtou brankou definitivní pojistku na vítězství Orlů. Chemikům se podařilo minutu před koncem při přesilovce pět na tři už jen korigovat po Prorokově brance výsledek.

5. Bičánek (A. Padělek), 13. Kotaška (Tvrdík), 40. Dopita (Kotaška), 47. Dopita (M. Růžička) - 16. Hranáč (Reichel), 59. Prorok (Reichel). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8, navíc L. Poživil (Litvínov) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2685.
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - Beroun, Haman, Plášek - Tvrdík, V. Říha, J. Svoboda - Škoda, od 41. min. Vaškovič a Kucharczyk. Trenéři: Hořava a Votruba.
Litvínov: J. Hübl (41. R. Fiala) - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Morava, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Trávníček, Lukeš - Bednařík, Rindoš, Kopecký. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.

Bílí Tygři Liberec - Rabat Kladno 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Bílí Tygři Liberec vstoupili do nového roku úspěšně, když na svém ledě porazili Kladno jednoznačně 6:1. I bez útočníků Klimenty a Plodka, kteří nehráli kvůli zdravotním problémům, se Severočeši bez problémů prosadili.

Hosté působili zejména v prvních dvou třetinách takřka odevzdaným dojmem. Nedařili se jim ani přesilovky, Liberci stačilo k úspěchu pokrýt jejich první údernou formaci s Paterou a Martinem Procházkou.

Liberec se ujal vedení v 10. minutě, kdy po nenápadné akci Novák objel branku a předložil přihrávku Vaicovi, který bez problémů překonal Orcta. O 99 vteřin později zvýšil Liberec na 2:0. Postaral se o to kapitán Stanislav Procházka, který dostal opět přihrávku od zadního mantinelu, tentokrát od Pabišky, zamíchal s pukem a překonal brankáře Orcta.

Ve druhé třetiny měli domácí ve 28. minutě 57 vteřin přesilovku pět na tři. Využili jí zásluhou bomby Jiruše od modré čáry a stav byl 3:0. Hosté ohrožovali brankáře Hniličku jen ojedinělými střelami z větší vzdálenosti a nejnebezpečnější byla v 32. minutě rána Zemana, kterou liberecký gólman efektně lapil do lapačky.

V 35. minutě Tygři zvýšili na 4:0 zásluhou Čermáka, který využil přesilovku při vyloučení Hluchého za sedm vteřin. Krátce na to to už bylo 5:0, když se individuálně prosadil mladý liberecký útočník Dušek a přesně zamířil pod horní tyč.

V úvodu třetí třetiny Kladno vyměnilo brankáře a místo Orcta zápas dochytal Lev. V 44. minutě musel čelit liberecké přesilovce pět na tři. Čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Ševce se trefil od modré domácí obránce Zíb a Liberec už vedl 6:0. O čisté konto připravil domácího brankáře Hniličku obránce Ševc, který v přesilové hře přesně trefil puk od modré čáry. Stavse poté nezměnil navzdory dalším četným domácím přesilovkám.

10. Vaic (Novák), 11. S. Procházka (Pabiška), 29. Jiruš (Moravec), 35. L. Čermák (Šachl), 37. Dušek (Víšek), 46. Zíb (Žabka) - 53. Ševc (Kalla). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:14, navíc Štěpánek (Kladno) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4836.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - L. Čermák, Šachl, Pletka - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka - Dušek, Víšek. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Kladno: Orct (41. Lev) - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, od 42. navíc D. Růžička - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Horna, Kuchler, Bělohlav - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Karlovy Vary i ve třetím vzájemném zápase v této sezoně porazily Plzeň, tentokráte 4:2. O osmé domácí výhře za sebou rozhodli hráči Energie ve třetí třetině, ve které překonal plzeňského brankáře Romana Málka třikrát.

Hosté přitom duel začali aktivně a už ve druhé minutě měl šanci Fabuš, domácí gólman Sáblík jeho střelu kryl. Od začátku 3. minuty hráli karlovarští přesilovku a po necelé minutě se nekompromisně trefil Skladaný.

Druhý gól mohli přidal Košťál. Neprosadil se však stejně jako Kumstát a Dvořák.

V 15. minutě byl v šanci faulován plzeňský Kracík a během ponechané výhody zahráli domácí nedovoleně ještě jednou, takže hosté měli k dispozici plné dvě minuty přesilovky pět na tři. Sehráli ji mistrně a po 23 vteřinách Fabuš vyrovnal.

Plzeň mohl do vedení posunout Zelenka, ale Sáblík byl pozorný. Poté si hru proti bránící trojici vyzkoušeli i domácím. Ani 96 vteřin jim však ke vstřelení druhé branky nepomohlo. Ve 28. minutě měl po "bruslařském" kroužení Pecha velkou příležitost Tvrdek, ale Málka nepřekonal.

Poté svou další šanci nevyužil Dvořák a Karlovy Vary toho litovaly. Tři vteřiny před vypršením půlku zápasu ukázkově "zavěsil" při hře čtyři na čtyři Ludvík.

Domácím ve finálních fázích odskakoval po přihrávkách puk, přesto ve 35. minutě měl obrovskou šanci vyrovnat Němec, který se ocitl sám před Málkem, ale ten jeho střelu skvěle lapil. Hostující gólman si i poté připsal řadu
výborných zákroků, ale ve 46. minutě podruhé inkasoval, když jej v početní výhodě překonal opět Skladaný.

Karlovy Vary se nadechly k velkému náporu a za minutu Málek takřka zázračně vyrazil střelu Mudrocha. Od 47:19 dostali domácí po dvou faulech plzeňských hráčů dvě minuty přesilovky pět na tři a po ostřelování branky hostů Málka propálil Kumstát.

K zisku tří bodů mohl domácí posunout dokonce ve vlastním oslabení Dvořák, svůj samostatný nájezd ale neproměnil. Nepomohla mu ani konzultace rozhodčího s kolegou u videa.

Energie se ale nakonec čtvrté branky přece jen dočkala. Puk za Málkova záda dostal v 52. minutě Pech - 4:2. Dvě minuty před koncem požádali hosté o oddechový čas a Málek už zůstal na střídačce. Krátce na to byl vyloučen Dobroň a hosté tak hráli v šesti proti čtyřem. Na výsledku se už ale nic nezměnilo.

4. Skladaný (Dvořák), 46. Skladaný (Němec), 49. Kumstát (Dobroň), 52. Pech (Milan Procházka) - 16. Fabuš (Šindel), 30. Ludvík (Benák). Rozhodčí: Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:13, navíc Divíšek (Plzeň) do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 3300.
Karlovy Vary : Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, od 21. navíc Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Málek - Čakajík, Derner, Benák, Dobrovolný, V. Čech, Malinský (41. Trnka) - Zelenka, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Důras - Fabuš, Šindel, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.