Je jim 104 let, pamatují titul. Lajna veteránů řídila první výhru Sparty

Souboje, potyčky i Fantomas. Na Spartě začalo hokejové play off
Dramatické souboje play off hokejové extraligy se ve středu nastěhovaly také do pražské O2 areny.
Po Prahy přijeli zlínští hokejisté, kteří za sebou mají úspěšné předkolo proti Třinci.
Zprvu drželi se Spartou krok, šancí však moc k vidění nebylo. I proto, že domácí se většinou zkoušeli prosadit individuálně.
Ve 12. minutě našel Forman u tyčky volného Kumstáta a Sparta vedla. O 63 sekund později to bylo již 2:0. Kašíka prostřelil tentokrát Hlaváč.
Daniel Poláček Daniel Poláček
16. 3. 2016 21:54
Hokejová Sparta vstoupila do vyřazovacích bojů extraligy výhrou 4:3 nad Zlínem. Vděčit může i 104leté čtvrté lajně, kterou tvoří pamětníci mistrovského titulu z roku 2007. Pražané, kteří hrají první play off v O2 areně, mohli být po zápase rádi i za návštěvnost.

Praha – Když sparťané Michal Dragoun, Tomáš Netík a Jan Hlaváč odstartovali play off extraligy před devíti lety, pomohli porazit Zlín a později dokráčeli až k mistrovskému titulu. Tentokrát spolu ostřílená trojice vytvořila čtvrtý útok, který zařídil dva góly. Sparta i díky tomu přehrála Zlín 4:3. Je to pro ni dobré znamení?

Svěřenci kouče Josefa Jandače vyhráli už 18. z posledních 19 duelů, jako druhý nejlepší tým základní části však museli na protivníka čekat. Předkolo jim nakonec přiřklo Moravany. "Myslel jsem, že pauza bude hodně znát, ale zvládli jsme to dobře," míní Dragoun.

Právě on nahrál v první třetině Hlaváčovi, který poslal mužstvo do vedení 2:0. Sparta získala slušný náskok během pouhých 62 vteřin.

V polovině klání pak Michal Dragoun upravil skóre na 3:1, tentokrát se na gólové kombinaci nahrávkou podílel Netík. Čtvrtá lajna domácích, které je dohromady 104 let, tak zásadně promluvila do děje zápasu.

"Když se podíváte na Tomáše Netíka a Jana Hlaváče, zjistíte, že to jsou skvělí hokejisté. Já tam musím bránit. Pokud nebudeme dostávat góly a občas něco dáme, bude to fajn," skromně odpovídal Dragoun, nejlepší hokejista duelu.

Nostalgii, že vítězství vybojoval po boku pamětníků titulu z roku 2007, však necítil. Stejně na tom byl Tomáš Netík: "Není důvod k žádné nostalgii. Jediné, co jsme měli po té pauze v hlavách, bylo natěšení. Chtěli jsme hrát."

Což se jim dařilo víc než dobře. "Je fajn, že jsme ten první zápas urvali, protože Zlín byl v laufu," dodal Dragoun.

Přišlo víc lidí než v předchozích třech letech

Výkon veteránů ze čtvrté formace potěšil i trenéra Jandače. Nervy mu naopak lehce podráždil brankář Danny Taylor, jenž v závěrečné třetině propustil za záda laciný gól. Celkově dostal tři branky z 25 střel. Bude chytat i ve čtvrtek, nebo dostane příležitost Tomáš Pöpperle?

V prvním utkání čtvrtfinálové série nemohli Pražané žehrat na nepřízeň fanoušků. Těch do O2 areny, kam se klub před sezonou přestěhoval, dorazilo přes devět tisíc. Lepší "divácký" vstup do play off Sparta nezažila od roku 2012, kdy na brněnskou Kometu přišlo do Sportovní haly přes deset a půl tisíce lidí.

Momentálně jediný pražský klub v extralize nedávno prohlásil, že v bojích o titul by byl spokojený s průměrnou návštěvností kolem deseti tisíc diváků (více zde). Zdá se, že naplnit tuto metu bude snadné.