Sparta má finského obránce, Tomáš Rachůnek posílí Lva

ČTK ČTK
22. 6. 2012 15:21
Sparta se dohodla na podpisu dlouhodobé smlouvy s Adamem Lapšanským.
Sparťan David Kočí už vyhlíží nového finského parťáka do obrany.
Sparťan David Kočí už vyhlíží nového finského parťáka do obrany. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Novou posilou hokejistů Sparty se stal zkušený finský obránce Ari Vallin. Tým naopak opouští talentovaný útočník Tomáš Rachůnek, který míří do mužstva Lev Praha a vyzkouší si KHL. Sparta se dohodla na podpisu dlouhodobé smlouvy s jiným útočníkem Adamem Lapšanským.

Po odchodu Michala Sersena, Jiřího Kučného a Jaroslava Kasíka toužilo vedení Sparty posílit defenzivu o konstruktivního zadáka a právě Vallin by měl tento požadavek splňovat.

Martinec: Jsme přesvědčeni, že Vallin nahradí Sersena

"Měli jsme na něj dobré reference z několika nezávislých zdrojů a jsme přesvědčeni, že v sestavě nahradí Michala Sersena," uvedl na webu Sparty sportovní manažer klubu a asistent trenéra Patrik Martinec k angažování čtyřiatřicetiletého Vallina, který působil ve Finsku, Švédsku, Rusku a vyzkoušel si i nižší zámořskou soutěž AHL v týmu Rochester Americans.

Tomáš Rachůnek chtěl hrát za Lev Praha

Vyrovnat se musí sparťané s odchodem Rachůnka, jemuž končila po nadcházející sezoně smlouva. "Nabídli jsme mu její prodloužení, protože nás v uplynulé sezoně přesvědčil, že si to zaslouží. Tomáš ale odmítl s tím, že by chtěl hrát KHL za Lev Praha, který jej draftoval," řekl Martinec. "Tím pádem jsme se rozhodli pustit Tomáše už letos, protože není kmenovým hráčem Sparty a za rok by odešel bez náhrady," dodal.

Společnou řeč naopak našlo sparťanské vedení s dvaadvacetiletým slovenským útočníkem Lapšanským. "Adam je jedním z mladších hráčů, na které bychom vedle našich odchovanců chtěli v nejbližších sezonách sázet," prohlásil Martinec.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy