Sparta má finského obránce, Tomáš Rachůnek posílí Lva

ČTK ČTK
22. 6. 2012 15:21
Sparta se dohodla na podpisu dlouhodobé smlouvy s Adamem Lapšanským.
Sparťan David Kočí už vyhlíží nového finského parťáka do obrany.
Sparťan David Kočí už vyhlíží nového finského parťáka do obrany. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Novou posilou hokejistů Sparty se stal zkušený finský obránce Ari Vallin. Tým naopak opouští talentovaný útočník Tomáš Rachůnek, který míří do mužstva Lev Praha a vyzkouší si KHL. Sparta se dohodla na podpisu dlouhodobé smlouvy s jiným útočníkem Adamem Lapšanským.

Po odchodu Michala Sersena, Jiřího Kučného a Jaroslava Kasíka toužilo vedení Sparty posílit defenzivu o konstruktivního zadáka a právě Vallin by měl tento požadavek splňovat.

Martinec: Jsme přesvědčeni, že Vallin nahradí Sersena

"Měli jsme na něj dobré reference z několika nezávislých zdrojů a jsme přesvědčeni, že v sestavě nahradí Michala Sersena," uvedl na webu Sparty sportovní manažer klubu a asistent trenéra Patrik Martinec k angažování čtyřiatřicetiletého Vallina, který působil ve Finsku, Švédsku, Rusku a vyzkoušel si i nižší zámořskou soutěž AHL v týmu Rochester Americans.

Tomáš Rachůnek chtěl hrát za Lev Praha

Vyrovnat se musí sparťané s odchodem Rachůnka, jemuž končila po nadcházející sezoně smlouva. "Nabídli jsme mu její prodloužení, protože nás v uplynulé sezoně přesvědčil, že si to zaslouží. Tomáš ale odmítl s tím, že by chtěl hrát KHL za Lev Praha, který jej draftoval," řekl Martinec. "Tím pádem jsme se rozhodli pustit Tomáše už letos, protože není kmenovým hráčem Sparty a za rok by odešel bez náhrady," dodal.

Společnou řeč naopak našlo sparťanské vedení s dvaadvacetiletým slovenským útočníkem Lapšanským. "Adam je jedním z mladších hráčů, na které bychom vedle našich odchovanců chtěli v nejbližších sezonách sázet," prohlásil Martinec.

 

Právě se děje

Další zprávy