Sparta kšeftuje s Libercem gólmany: Schwarze mění za Pince

11. 1. 2013 22:00
Brankář Marek Schwarz končí ve Spartě a odchází výměnou za Marka Pince do Liberce.
Brankář Marek Schwarz na Spartě balí kufry. Klub ho vyměnil za Marka Pince do Liberce. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Brankář Marek Schwarz Spartu svými výkony v sezoně neuspokojil a v týmu končí. Holešovický klub jej vyměnil za Marka Pince do Liberce. Sparta o tom informovala v tiskové zprávě.

"Markovi (Shwarzovi) se u nás bohužel nedařilo podle jeho ani našich představ. To se bohužel v hokeji stává. Proto věříme, že tenhle krok prospěje oběma brankářům," vysvětlil krok vedení sparťanského klubu sportovní manažer Patrik Martinec.

Stalo se tak jen pár minut po konci 39. kola, do kterého ještě nová sparťanská posila nastoupila. V dresu Liberce ale Pinc vydržel v bráně jen první třetinu, pustil tři góly a pak debaklu od Vítkovic 1:7 pouze přihlížel ze střídačky.

Schwarz se v bráně Sparty objevil naposledy v minulém kole v utkání s Pardubicemi. Po dvougólové sprše v rozmezí tři minut ale přepustil místo v brankovišti nadějnému Slovákovi Marcelu Melicherčíkovi.

Ten se šance chytil za pačesy, zápas dochytal bez inkasované branky a o místo jedničky si řekl také dnes, když Spartě výrazně pomohl k vítězství 2:1 po nájezdech v Brně.

před 3 minutami

Sněžku v noci zasáhl vítr o síle orkánu, horní úsek lanovky je mimo provoz

Sněžku v neděli zhruba hodinu po půlnoci zasáhl vítr o síle orkánu. Podle z dat měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky rychlost větru v nárazu dosáhla 119,5 kilometru v hodině. Hranice orkánu činí 117,7 kilometru v hodině. Kvůli silnému větru se dnes nerozjel horní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

Dnes ráno měl vítr na Sněžce rychlost v nárazech kolem 110 kilometrů v hodině. Na Sněžce byla mlha a teplota minus dva stupně Celsia. Pocitová teplota byla kolem minus 12 stupňů.

Simons dovedl v NBA Portland k výhře 45 body

Svůj nejlepší střelecký výkon v NBA předvedl Anfernee Simons, který 45 body pomohl basketbalistům Portlandu k výhře 116:111 na palubovce Utahu. Po špatném startu sezony se rozjíždí obhájce titulu Golden State, který porazil Houston 120:101. Dallas i díky 30 bodům Luky Dončiče zvítězil v New Yorku 121:100 a vrátil se na příčky zaručující alespoň předkolo play off.

Výsledky NBA:

Charlotte - Milwaukee 96:105, Golden State - Houston 120:101, LA Clippers - Sacramento 96:123, Minnesota - Oklahoma City 128:135, New York - Dallas 100:121, Toronto - Orlando 121:108, Utah - Portland 111:116.