Sparta kšeftuje s Libercem gólmany: Schwarze mění za Pince

11. 1. 2013 22:00
Brankář Marek Schwarz končí ve Spartě a odchází výměnou za Marka Pince do Liberce.
Brankář Marek Schwarz na Spartě balí kufry. Klub ho vyměnil za Marka Pince do Liberce. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Brankář Marek Schwarz Spartu svými výkony v sezoně neuspokojil a v týmu končí. Holešovický klub jej vyměnil za Marka Pince do Liberce. Sparta o tom informovala v tiskové zprávě.

"Markovi (Shwarzovi) se u nás bohužel nedařilo podle jeho ani našich představ. To se bohužel v hokeji stává. Proto věříme, že tenhle krok prospěje oběma brankářům," vysvětlil krok vedení sparťanského klubu sportovní manažer Patrik Martinec.

Stalo se tak jen pár minut po konci 39. kola, do kterého ještě nová sparťanská posila nastoupila. V dresu Liberce ale Pinc vydržel v bráně jen první třetinu, pustil tři góly a pak debaklu od Vítkovic 1:7 pouze přihlížel ze střídačky.

Schwarz se v bráně Sparty objevil naposledy v minulém kole v utkání s Pardubicemi. Po dvougólové sprše v rozmezí tři minut ale přepustil místo v brankovišti nadějnému Slovákovi Marcelu Melicherčíkovi.

Ten se šance chytil za pačesy, zápas dochytal bez inkasované branky a o místo jedničky si řekl také dnes, když Spartě výrazně pomohl k vítězství 2:1 po nájezdech v Brně.