Sparta kšeftuje s Libercem gólmany: Schwarze mění za Pince

Sport Sport
11. 1. 2013 22:00
Brankář Marek Schwarz končí ve Spartě a odchází výměnou za Marka Pince do Liberce.
Brankář Marek Schwarz na Spartě balí kufry. Klub ho vyměnil za Marka Pince do Liberce.
Brankář Marek Schwarz na Spartě balí kufry. Klub ho vyměnil za Marka Pince do Liberce. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Brankář Marek Schwarz Spartu svými výkony v sezoně neuspokojil a v týmu končí. Holešovický klub jej vyměnil za Marka Pince do Liberce. Sparta o tom informovala v tiskové zprávě.

"Markovi (Shwarzovi) se u nás bohužel nedařilo podle jeho ani našich představ. To se bohužel v hokeji stává. Proto věříme, že tenhle krok prospěje oběma brankářům," vysvětlil krok vedení sparťanského klubu sportovní manažer Patrik Martinec.

Stalo se tak jen pár minut po konci 39. kola, do kterého ještě nová sparťanská posila nastoupila. V dresu Liberce ale Pinc vydržel v bráně jen první třetinu, pustil tři góly a pak debaklu od Vítkovic 1:7 pouze přihlížel ze střídačky.

Schwarz se v bráně Sparty objevil naposledy v minulém kole v utkání s Pardubicemi. Po dvougólové sprše v rozmezí tři minut ale přepustil místo v brankovišti nadějnému Slovákovi Marcelu Melicherčíkovi.

Ten se šance chytil za pačesy, zápas dochytal bez inkasované branky a o místo jedničky si řekl také dnes, když Spartě výrazně pomohl k vítězství 2:1 po nájezdech v Brně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy