Sparta končí! Ve finále je po famózním obratu Kometa Brno

FOTO Góly, rvačky, smutek Sparty. Tak Kometa vydřela finále
Sparta smutní. Stejně jako loni vyhrála základní část, ovšem stejně jako loni ji v play off vyřadilo Brno.
Tak už to ve sportu chodí. Na jedné straně obrovská radost fanoušků...
... na straně druhé velké zklamání.
Hokejisté Komety Brno slaví postup do finále na ledě pražské Sparty.
14. 4. 2014 21:53
Kometa Brno stejně jako v loňském play off vyřadila Spartu jakožto vítěze základní části extraligy.

Praha - Ve finále play off hokejové extraligy se hokejistům Zlína postaví další moravský tým, Kometa Brno! Rozhodl o tom rozhodující sedmý duel semifinále, ve kterém brněnští zvítězili těsně 5:4 na ledě pražské Sparty.

Kometa předvedla v sedmém utkání famózní obrat, když v první třetině prohrávala už 1:3. Čtyřmi góly ve druhé části ale zápas otočila a domácí zvládli v poslední třetině pouze snížit.

Kometa Brno vyřadila Spartu jakožto vítěze základní části extraligy podruhé za sebou, loni to zvládla ve čtvrtfinálové sérii. Sparta letos získá ligový bronz.

Čermák: Je to neuvěřitelné, jsme šťastní

Kometa postoupila do finále po dvou letech, v roce 2012 prohrála v boji o titul s Pardubicemi. Sparta hrála finále naposledy před sedmi lety.

"Je to neuvěřitelné, to se povede málokdy. Sparta je strašně silná, my jsme sice začátek zaspali, ale cítili jsme, že nemáme špatný pohyb a že je ten zápas stejně otevřený. Jsme strašně šťastní," uvedl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi útočník Komety Leoš Čermák.

Finálová série o Masarykův pohár začne ve čtvrtek na ledě Zlína. Finalisté budou hrát i o poslední volné místo pro české kluby v obnovené Lize mistrů.

Rekordní návštěva play off

Rozhodující sedmý duel sledovala rekordní návštěva play off 11 928 diváků. A ti viděli šokující úvod zápasu. Již po 82 vteřinách vystihl Káňovu rozehrávku sparťan Pech a otevřel skóre. Sedm sekund poté navíc zdvojnásobil vedení domácích Buchtele a brankář Komety Čiliak zamířil ve druhé minutě na lavičku. V brance jej nahradil zkušený Trvaj.

Brněnští byli zaskočeni jen chvíli a Leoš Čermák dokázal přesnou dorážkou snížit. V 11. minutě ale inkasoval i Trvaj, kterého překonal střelou mezi betony po sólu Rolinek.

Sparta jako by podlehla sebeuspokojení a ještě v první třetině dovolila Kometě znovu snížit na rozdíl jediné branky. S přispěním teče Pecha se trefil Žižka.

Rolinek: Gratuluji Brnu k postupu

Ve druhé třetině pak přišla poprava Pražanů. Ve 23. minutě vyrovnal Němec, v přesilovce dostal poprvé v zápase Brno do vedení Pivko a ve 31. minutě srazil Spartu do kolen gólem na 3:5 Hruška.

"Ve druhé třetině jsme si zkazili zápas, těžko se to hodnotí. Jsou tam velké emoce, mám horkou hlavu. Je to samozřejmě obrovské zklamání. Ale gratuluji Brnu k postupu," řekl po zápase sparťanský forvard Rolinek.

Kometa v závěru druhé části přišla o zraněného Hanzlíka a brzy po druhé přestávce navíc inkasovala. Na drama zadělal Polášek, který zužitkoval přesilovou hru. Jenže poté už se tlak Sparty proměnil v křeč a Brno celkem v pohodě postup uhájilo.

Semifinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:5 (3:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Pech, 2. Buchtele (Přibyl), 11. Rolinek (Buchtele, Pech), 43. Polášek (Divíšek, Kubát) - 7. Čermák (Pivko, H. Zohorna), 16. Žižka (H. Zohorna), 23. V. Němec (Jan Hanzlík, Burian), 26. Pivko (Kuboš, H. Zohorna), 30. J. Hruška (Koreis). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Blümel, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 11.928. Konečný stav série: 3:4.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát, Pilař - P. Ton, J. Hlinka, Klimek - Kumstát, Pech, Rolinek - Forman, Přibyl, Buchtele - Simon, Divíšek, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno: Čiliak (2. Trvaj) - Jan Hanzlík, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa - H. Zohorna, Čermák, Pivko - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Jakub Svoboda, Koreis, J. Hruška - Vondráček, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.