Spanilou jízdu Plzně uťaly Vítkovice, prohrálo i Kladno

Ondřej Roubínek, rou
21. 9. 2008 21:50
Vítkovice - Plzeň 4:1, Mountfield - Kladno 4:2
České Budějovice se radují z prvního gólu v utkání s domácím Kladnem.
České Budějovice se radují z prvního gólu v utkání s domácím Kladnem. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Raketový start do sezony v podání hokejistů Plzně, kterou polil živou vodou příchod Martina Straky, uťaly v šestém kole O2 extraligy Vítkovice.

Ty potřebovaly zastavit nepříznivou sérii tří porážek a na domácím ledě vedly už v deváté minutě, kdy Šímíčkovu střelu dorážel za Málka Viktor Ujčík.

Domácí sice do konce první třetiny neproměnili několik dobrých příležitostí, ale všechno si vynahradili ve druhé části.

Čtěte více: Ručinský zavelel k obratu, Sparta zdolala Znojmo

Tu načal přesným zásahem po přesném pasu Petrovického Richard Stehlík, v polovině utkání už to bylo 3:0, když si Jiří Burger po vyjetí z rohu pohrál s Málkem a krásnou střelou zavěsil pod víko.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Když o necelé dvě minuty později vítkovický tlak zpečetil po několika pěkných přihrávkách Vladimír Svačina, plzeňská neporazitelnost se začala otřásat v základech.

Plzeň nazúročila ani dvojnásobnou přesilovku na začátku třetí třetiny a snížení Petra Vampoly šest minut před koncem přišlo už pozdě - Západočeši po pěti zápasech poprvé prohráli.

Poprvé prohrálo i Kladno

Rozjeté Kladno začalo na jihu Čech proti budějovickému Mountfieldu skvěle a po brankách Tomajka a Davida Hájka vedlo už ve 13. minutě 2:0.

Domácí ale rychle snížili a pak dokonale otočili zápas. O vyrovnání se postaral v polovině zápasu Milan Toman, ve třetí části pak přidali po brance Tomáš Kůrka a Ivan Huml a bylo rozhodnuto.

Středočeši prohráli poprvé v sezoně, v předchozích pěti zápasech ztratili jen jeden bod při výhře v nájezdech nad Třincem.

Vary se Slavii nepomstily

V repríze posledního finále se mistrovská Slavia vrátila na led Karlových Varů. Blíže první brance byli Pražané, ale Mensator vychytal mezi kruhy osamoceného Beránka.

Domácí nezůstali pozadu, jenže Skuhravý z protiútoku nastřelil jen tyčku. Rozhodčí se ještě radil s videem, ale stav zůstal 0:0.

Hokejové derby Slavia - Sparta: fanoušci Slavie
Hokejové derby Slavia - Sparta: fanoušci Slavie | Foto: Ondřej Besperát

To změnil až po čtyřech minutách druhé třetiny Petr Jelínek, který ujel obráncům a bekhendovým blafákem poslal Slavii do vedení.

Západočechy inkasovaný gól trochu zaskočil a dlouho se nemohli dostat znovu do tempa. Na začátku třetí třetiny jim ale pomohl svým vyloučením Jiří Vašíček a Marek Melenovský se přesnou tečí postaral o vyrovnání.

Fanoušky Energie rozradostnil v 51. minutě Petr Kumstát, který v přesilovce otočil skóre. Jenže Slavia v průběhu dvou minut dokázala strhnout vítězství na svou stranu.

Nejdříve David Hruška přesilovkovou tečí vyrovnal, po krásné individuální akci se o tři body pro obhájce titulu postaral čtyři minuty před koncem Jiří Červenka.

Zlín si spravil chuť

Chuť po porážce v jihomoravském derby se Znojmem si hokejisté Zlína spravili v duelu s Libercem.

K vítězství nasměroval domácí na konci první třetiny šikovnou tečí Bedřich Köhler, který v polovině zápasu zvyšoval už na 3:0.

Bílí Tygři sice rychle snížili, když zaváhání brankáře Biegla využil Lukáš Vantuch, ale ještě do druhé přestávky dal Beranům znovu třígólové vedení Andrej Kollár. Ve 48. minutě pak dovršila nová posila Zlína Bedřich Köhler hattrick.

Severočeši sice v závěru ještě dvakrát udeřili, ale naprostou jistotu dal domácím minutu před koncem po přihrávce Lešky Balaštík - 6:3.

Pardubice málem přišly o výhru

Pardubice daly zapomenout na debakl z Kladna, když na domácím ledě porazily Třinec 5:4.

Oceláři sice dokázali dvakrát odpovědět na vedoucí gól Východočechů, ale ve druhé třetině domácí přidali další tři přesné zásahy a vypadalo to na jasnou záležitost. Jenže Moeller se ještě musel třást o vítězství.

Nejdříve ve dvojnásobné přesilovce snížil Miloslav Gureň, v dobíhající početní výhodě pak na rozdíl jediné branky upravil Jiří Polanský. Vyrovnat už se ale Třinci nevydařilo a Pardubice mohly slavit tři body.

Litvínov dal Boleslavi jen bod.
Litvínov dal Boleslavi jen bod. | Foto: Ondřej Besperát

Boleslav má první bod

Nováček z Mladé Boleslavi nezačal svoji cestu za prvními extraligovými body v souboji proti Litvínovu šťastně. Už v páté minutě využil chyby Handlovského Robert Reichel, který střelou z mezikruží překonal Cháberu.

Domácí ale dokázali srovnat krok ještě v první třetině. Jiří Marušák napřáhl v přesilovce od modré a zaznamenal vůbec první gól Středočechů v početní výhodě.

Remíza vydržela na ukazateli skóre až do konce základní hrací doby a Boleslav měla jistý alespoň bod. Nakonec se musela spokojit jen s ním, protože Litvínov pouhou vteřinu před koncem prodloužení díky Peteru Jánskému samostatné nájezdy nepřipustil.

HC Vítkovice Steel - HC Lasselsberger Plzeň 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
9. Ujčík (Šimíček), 24. Stehlík (Petrovický), 31. Burger (Krenželok), 33. Svačina (Šimíček, Ujčík) - 54. Vampola (Hudec).
Vítkovice: Štěpánek - Suchý, Trnka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Krstev, Stehlík - Svačina, Ujčík, Hruška, Roman, Treille, Štefanka, Krenželok, Šimíček, Korhoň, Petrovický, Klimek, Burger, Kvapil.
Plzeň: Málek - Benák, Dresler, Čakajík, Hudec, Zápotočný, Pácal, Martinec L. - Kubica, Fabuš, Straka M., Vlasák, Důras, Kracík, Matějovský, Dvořák, Šindel, Adamský, Kubalík, Vampola, Laš.

RI Okna Zlín - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
18. Köhler (Galvas, Leška), 28. Balaštík, 29. Köhler (Leška), 35. Kollár, 48. Köhler (Leška), 59. Balaštík (Leška) - 31. Vantuch, 53. Bartovič (Šachl), 59. Procházka (Hunkes).
Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Hlavačka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - M. Pšurný, Kollár, Rachůnek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - Mokrejš, R.Vlach, Brunec.
Liberec: Fikrt - Žabka, Jiruš, Harant, Jareš, Zíb, Modrý - V. Nedorost, Podkonický, Pletka -Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, S. Procházka.

HC Mountfield - HC GEUS OKNA Kladno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
16. Poživil (Veselý), 33. Toman (Huml), 52. Kůrka (Toman), 57. Huml (Kůrka, Duda) - ?. Tomajko (Frolík), 13. Hájek (Kalla).
Mountfield: Turek - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Gulaš, Šimánek, Kotrla - Hřebejk, Mertl, L. Květoň.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Hořava, Šmach, Trončinský - Diviš, Patera, Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler - Eberle.

HC Moeller Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)
8. Kolář, 17. Pivko (Čáslava), 29. Pucher (Havíř), 30. Kolář (Nakládal, Havíř), 37. Koukal (Havíř) - 12. Kvetoň (Peterek, Sekeráš), 21. Martynek (Kvetoň), 50. Gureň (Polanský, Kováčík), 51. Polanský (Balej).
Pardubice: Lašák - Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Zukal, Šeda - Pivko, Divíšek, Ondřej - Somík, Pucher, Cetkovský - Starý, Koukal, Kolář - Rákos, Radil, Tvrdík.
Třinec: Čechmánek - Anderson, Sekeráš, Lojek, Malec, Gureň, Výtisk, Rangl, Kania - Tomík, Moravec, Pavelek - Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Polanský, Kováčík - Hampl, Vrba, Hašek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
42. Melenovský (Procházka), 51. Kumstát (Řezníček, Skuhravý) - 25. Jelínek (Růžička), 55. Hruška (Beránek), 57. Červenka (Bednář).
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Hanzlík, Mudroch, Němec, Prošek, Řezníček - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Dej, Kuběna, Zucker.
Slavia: Svoboda - Horváth, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Martinka, Kolařík - Beránek, Hruška, Růžička, Tomica, Jelínek, Červenka, Čermák, Sklenář, Bednář, Doležal, Vondrka, Borovanský.

BK Mladá Boleslav - HC Litvínov 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) pp
Branky a nahrávky: 19. Marušák (Štrba) - 5. Reichel (Kubinčák), 65. Jánský (Trávníček)
Boleslav: Chábera - Jindra, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Marušák, Posmyk - Štrba, Eiselt, Handlovský, Kubeš, Benda, Tomas, Barinka, Čech, Boháč, Sýkora, Nouza, Pšurný, Král.
Litvínov: J. Hübl - Walter, Šlégr, Kroupa, Skuhrovec, Punčochář, Kubát, Vobořil, Švarný - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, Branda, Jenáček - Jánský, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Rindoš, Mach.