Soud potvrdil trest osmi chomutovským hokejovým fanouškům

ČTK ČTK
19. 9. 2013 16:26
Krajský soud v Ústí nad Labem dnes potvrdil rozsudek pro osm fanoušků chomutovského hokeje. Za výtržnost a hanobení rasy nesmí rok na chomutovský stadion
Wayne Simmonds na své extraligové angažmá asi příliš dobře nevzpomíná.
Wayne Simmonds na své extraligové angažmá asi příliš dobře nevzpomíná. | Foto: Lukáš Drštička

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem dnes potvrdil rozsudek pro osm fanoušků chomutovského hokeje. Za výtržnost a hanobení rasy nesmí rok na chomutovský stadion. Jednomu z nich soud udělil navíc v rámci souhrnného trestu ještě šest měsíců podmínku a osmnáctiměsíční zákaz řízení za to, že byl letos v březnu přistižen za volantem pod vlivem alkoholu.

Mladíci byli obžalovaní kvůli rasistickému pokřikování při extraligovém utkání Chomutova s Libercem z října loňského roku. Podle obžaloby fanoušci uráželi hostujícího hráče černé pleti Wayna Simmondse. Kanadský útočník se ve třetí třetině zúčastnil potyčky s domácím hráčem v blízkosti liberecké branky, z tribuny domácích pak zněl pokřik "opice" a další invektivy.

Soudce krajského soudu Jan Chocholatý dnes při zdůvodnění rozsudku uvedl, že soud prvního stupně nepochybil, provedl dostatečné dokazování. Proto zamítl odvolání obviněných i státního zástupce, který požadoval tvrdší trest. "Trest je adekvátní, je to zdvižený prst vůči obviněným," řekl Chocholatý. Své rozhodnutí zdůvodnil například tím, že všichni obžalovaní kromě jednoho dosud nebyli trestáni, jejich jednání lze vnímat "jako ojedinělé selhání z běžného života". Připustil, že se možná také dali strhnout davem. Podle soudce na ně není nutné působit tvrdším trestem.

Státní zástupce původně pro obviněné požadoval 100 hodin veřejně prospěšných prací, dvouletý zákaz návštěv hokejových zápasů na stadionu a aby klubu uhradili pokutu 30 tisíc korun, kterou Chomutov musel kvůli události zaplatit hokejovému svazu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat MAFRA. Vadil střet zájmů i cena, komentuje hejtmanka

Středočeský kraj vypovědělo smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. Ten vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše MAFRA. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen střetem zájmů premiéra Babiše, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení.

„Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů,“ řekla Deníku N hejtmanka Pecková. „Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodává v narážce na propojení své předchůdkyně a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy