Soud potvrdil trest osmi chomutovským hokejovým fanouškům

ČTK ČTK
19. 9. 2013 16:26
Krajský soud v Ústí nad Labem dnes potvrdil rozsudek pro osm fanoušků chomutovského hokeje. Za výtržnost a hanobení rasy nesmí rok na chomutovský stadion
Wayne Simmonds na své extraligové angažmá asi příliš dobře nevzpomíná.
Wayne Simmonds na své extraligové angažmá asi příliš dobře nevzpomíná. | Foto: Lukáš Drštička

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem dnes potvrdil rozsudek pro osm fanoušků chomutovského hokeje. Za výtržnost a hanobení rasy nesmí rok na chomutovský stadion. Jednomu z nich soud udělil navíc v rámci souhrnného trestu ještě šest měsíců podmínku a osmnáctiměsíční zákaz řízení za to, že byl letos v březnu přistižen za volantem pod vlivem alkoholu.

Mladíci byli obžalovaní kvůli rasistickému pokřikování při extraligovém utkání Chomutova s Libercem z října loňského roku. Podle obžaloby fanoušci uráželi hostujícího hráče černé pleti Wayna Simmondse. Kanadský útočník se ve třetí třetině zúčastnil potyčky s domácím hráčem v blízkosti liberecké branky, z tribuny domácích pak zněl pokřik "opice" a další invektivy.

Soudce krajského soudu Jan Chocholatý dnes při zdůvodnění rozsudku uvedl, že soud prvního stupně nepochybil, provedl dostatečné dokazování. Proto zamítl odvolání obviněných i státního zástupce, který požadoval tvrdší trest. "Trest je adekvátní, je to zdvižený prst vůči obviněným," řekl Chocholatý. Své rozhodnutí zdůvodnil například tím, že všichni obžalovaní kromě jednoho dosud nebyli trestáni, jejich jednání lze vnímat "jako ojedinělé selhání z běžného života". Připustil, že se možná také dali strhnout davem. Podle soudce na ně není nutné působit tvrdším trestem.

Státní zástupce původně pro obviněné požadoval 100 hodin veřejně prospěšných prací, dvouletý zákaz návštěv hokejových zápasů na stadionu a aby klubu uhradili pokutu 30 tisíc korun, kterou Chomutov musel kvůli události zaplatit hokejovému svazu.

 

Právě se děje

Další zprávy