Soud o peníze za hokejistu začal. Otec zpochybnil smlouvu

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 11. 2014 19:22
Okresní soud v Olomouci se dnes poprvé zabýval případem Petra Krejčiříka, který žaluje hokejový klub o vrácení 605 tisíc korun, které musel zaplatit za přestup třináctiletého hokejisty do Zlína.
Okresní soud v Olomouci dnes poprvé projednával případ otce, který za přestup třináctiletého syna zaplatil klubu 605 tisíc korun a teď chce všechny peníze vysoudit zpět.
Okresní soud v Olomouci dnes poprvé projednával případ otce, který za přestup třináctiletého syna zaplatil klubu 605 tisíc korun a teď chce všechny peníze vysoudit zpět. | Foto: ČTK

Olomouc - Okresní soud v Olomouci se dnes poprvé zabýval případem Petra Krejčiříka, který žaluje hokejový klub o vrácení 605 tisíc korun, které musel zaplatit za přestup třináctiletého hokejisty do Zlína.

Více detailů o sporu, který částečně souvisí s problematikou tabulkového odstupného v mládežnickém hokeji a deník Aktuálně.cz se mu od začátku týdne podrobně věnuje - čtěte ZDE.

Soudkyně dnes podle očekávání nerozhodla, dokonce nedošlo ani k výslechu svědků.

Krejčiřík ve sporu hodlá napadnout platnost hráčské smlouvy třináctiletého syna, kterou údajně podepsal pod nátlakem klubu, a chce vysoudit zpět své peníze. Ty však neposlal klubu rovnou, nýbrž přes pokladnu PSG Zlín, kam jeho syn v létě roku 2012 přestupoval.

Klub řeší formality, žalující obsah

A právě na tom stojí obhajoba žalovaného klubu, který tvrdí, že peníze mu zaplatil hokejový klub ze Zlína, čímž s dohodnutou cenou souhlasil, a jestli otec dítěte chce nějaké peníze zpět, ať se obrátí na něj.

Krejčiřík však u soudu řekl, že Zlín se stal pouze prostředníkem a dodnes mu peníze za syna na základě splátkového kalendáře splácí. Dosud uhradil 483 tisíc korun, k čemuž předložil i důkazy.

Jeho právník poté uvedl, že HC Olomouc staví svou obhajobu na formalitách, zatímco ve sporu jde o obsah. Klub prý disponuje hráčem, na kterého nemá právo a díky tomu se na Krejčiříkovi nedovoleně obohatil.

Žalující zpochybnili smlouvu z mnoha důvodů

Právník Michal Zahnáš, který klub HC Olomouc zastupuje dnes na základě výše uvedeného označil žalobu za nesmyslnou a navrhl soudu, aby jí zamítl ještě před výslechem svědků. Ani na ten však nedošlo. Soudkyně Sylva Telická případ po zhruba dvou hodinách odročila na 21. ledna příštího roku.

Žalující strana zpochybnila platnost smlouvy z několika důvodů. Nejprve na základě chybějícího podpisu opatrovnického soudu, poté se pozastavila nad tím, že smlouva byla podepsaná s občanským sdružením HC Olomouc mládež, zatímco přestup hráče za 605 tisíc korun byl veden ze soukromé společnosti HC Olomouc s.r.o,. a v neposlední řadě označili tuto částku za enormní a nemravnou vzhledem k tomu, že olomoucký hokej je také dotován městem.

Spor smírem neskončí, přijdou na řadu výslechy

"Opakovaně jsme projevili zájem ukončit spor smírem a zaplatit 150 tisíc jako odstupné podle tabulkových hodnot, a to legitimnímu subjektu - tedy HC Olomouc mládež o.s.," uvedla žalující strana u soudu.

"Mohu potvrdit, že jednání probíhala, ale odstupné nepožadujeme, protože dohodnutou částku za přestup hráče jsme už dostali od HC PSG Zlín," reagoval Zahnáš s tím, že tento proces proto smírem skončit nemůže.

Soudkyně si teď vyžádá podklady o hráčově minulosti od Českého svazu ledního hokeje a k lednovému jednání zřejmě přizve k výslechu i svědky. Žalující strana mezi ně navrhla například hráčova agenta Michala Sivka, či sportovního manažera HC PSG Zlín Jiřího Šolce.

 

Právě se děje

Další zprávy