Mimořádná zpráva

Netradiční boj o brankářskou jedničku? Mrázek povalil sumo chvatem na záda Reimera

Sport Sport
8. 1. 2020 14:10
Kruh hecujících spoluhráčů kolem středového kruhu a uprostřed dva gólmani jednoho týmu. Opory Caroliny Petr Mrázek a James Reimer se do sebe na oko pustili při oslavách výhry nad Philadelphií.
Petr Mrázek v dresu Caroliny.
Petr Mrázek v dresu Caroliny. | Foto: ČTK

Český brankář, který byl v zápase pouze na střídačce, vyzval parťáka na souboj a po sumo přetahované povalil Reimera na záda. Úspěch pak mohutně oslavoval. 

Mrázek plní v dresu Hurricanes post jedničky, v aktuální sezoně odchytal 28 utkání s úspěšností 91 procent. Reimer ho často zaskakuje a v úterý přispěl sedmnácti zákroky k výhře Caroliny 5:4 v prodloužení. A jak se ukázalo z dění po zápase, v týmu evidentně panuje dobrá nálada.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Sněmovna schválila navýšení důchodů o 300 korun i příspěvek za každé vychované dítě

Sněmovna v pátek schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023. Novelu, jež by také zavedla možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Příspěvek za vychované dítě prosadila do vládní novely koaliční ČSSD. Jde také o dlouhodobou snahu lidovců, o jejichž konkurenční úpravě už dolní komora nehlasovala. O příspěvek se má zvyšovat zásluhová část penze, a valorizovala by se tedy podle inflace. Dodatečné rozpočtové výdaje předkladatelé odhadli na 18,4 miliardy korun v roce 2023, na 18,8 miliardy korun o rok později a na 19,4 miliardy korun v roce 2025. Předčasný důchod bez sankce pro záchranáře prosadili poslanci vládního hnutí ANO.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle podkladů 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy