Souboj českých gólmanů v KHL ovládl Kovář s nulou, Jekatěrinburg je dál suverénní

27. 9. 2018 19:07
Jakub Kovář a Dominik Furch proti sobě stanuli v rámci zápasu KHL mezi Jekatěrinburgem a Čerepovcem.
Jakub Kovář na tréninku v Soči
Jakub Kovář na tréninku v Soči | Foto: ČTK

Moskva - Brankář Jakub Kovář vychytal druhé čisté konto v sezoně a hokejisté Jekatěrinburgu vyhráli v KHL jedenáctý zápas za sebou. Avtomobilist na domácím ledě zvítězil 4:0 nad Čerepovcem, který nastoupil v brance s Dominikem Furchem.

Kovář zneškodnil 26 střel hostujících hráčů a stejně jako v minulém týdnu proti Jokeritu Helsinky vychytal nulu. Furch střídal po čtvrtém gólu, který dostal v 46. minutě.

Přestřelku mezi Magnitogorskem a moskevským Dynamem vyhrál domácí Metallurg, svěřenci trenéra Josefa Jandače zvítězili 6:5 v prodloužení. Rovněž v souboji hvězdných útočníků byl lepší domácí Sergej Mozjakin s čtyřmi body (2+2), který o jednu asistenci předčil Vadima Šipačova. Dva góly dal také Kanaďan Matt Ellison, jenž zápas v 63. minutě rozhodl.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Jaroslavl 1:2, Jekatěrinburg - Čerepovec 4:0 (čisté konto Kovář), Magnitogorsk - Dynamo Moskva 6:5 v prodl., CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:1, Dinamo Riga - HK Soči 1:4, Slovan Bratislava - Jokerit Helsinky 3:5 (za domácí Červený 1+0).