Sobotka skóroval podruhé za sebou, Kovář na dva góly přihrál

Aktualizováno 10. 9. 2014 21:09
Vladimír Sobotka přispěl gólem k výhře Omsku nad Chabarovskem 4:1.
Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vladimír Sobotka se v KHL trefil podruhé za sebou. Po přestřelce 8:5 s Podolskem skóroval také proti Chabarovsku a přispěl tak k výhře Omsku 4:1. Bývalý útočník St. Louis využil ve 12. minutě přesilovou hru, po jeho brance vedl Avangard už 3:0.

Dvě asistence zaznamenal Jan Kovář, jenž bodoval už ve čtvrtém utkání v řadě. Jeho Magnitogorsk rozstřílel Záhřeb 6:0. Kovář má na kontě celkem sedm bodů (2+5) a stejně jako v minulém ročníku patří mezi nejproduktivnější hráče i nejlepší nahrávače v soutěži.

Slovan Bratislava po gólu českého útočníka Michala Vondrky vedl v Kazani v třetí třetině 3:2, domácí ale stihli skóre v závěrečné desetiminutovce otočit. Slovenský celek si tak připsal první nezdar v sezoně.

Souboj českých brankářů v Rize vyhrál hostující Tomáš Pöpperle ze Soči, který dostal jediný gól, zatímco domácí Jakub Sedláček dva. Další český gólman Jakub Štěpánek vychytal Čerepovci vítězství 4:2 nad Chanty-Mansijskem, posledním gólem zápasu ho pojistil Marek Kvapil.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Chabarovsk 4:1 (za domácí Sobotka 1+0), Barys Astana - Viťaz Podolsk 0:2, Magnitogorsk - Záhřeb 6:0 (Jan Kovář 0+2), Jekatěrinburg - Atlant Mytišči 3:4 po sam. nájezdech, Ufa - Vladivostok 6:4 (za hosty Kolář 0+1), Čerepovec - Chanty-Mansijsk 4:2 (za domácí Kvapil 1+0), Kazaň - Slovan Bratislava 4:3 (za hosty Vondrka 1+0, Nedorost 0+1), CSKA Moskva - Čeljabinsk 2:0, Dinamo Riga - HK Soči 1:2.