VIDEO Sobotka se blýskl třemi body, Neuvirth 51 zákroky!

14. 3. 2014 6:27
Vladimír Sobotka se při výhře St. Louis nad Edmontonem 6:2 blýskl gólem a dvěma asistencemi.
Podívejte se na krásný gól Vladimíra Sobotky po úchvatné kombinaci celé pětky St. Louis | Video: youtube.com

Praha - Vladimír Sobotka byl hlavním strůjcem vítězství St. Louis nad Edmontonem 6:2. Český útočník se po dvanáctizápasové pauze způsobené zraněním podílel na kanonádě gólem a dvěma asistencemi, za což jej vyhlásili první hvězdou utkání.

Sobotka měl prsty v úvodních třech brankách St. Louis. Při první sám elegantně zakončil výstavní kombinaci celé pětky, u dalších dvou pak přihrával. Blues utkání definitivně rozhodli ve třetí třetině, v níž skórovali hned čtyřikrát.

"Trvalo mi asi dvě tři střídání, než jsem se do toho zase dostal. Snažil jsem se hrát jednoduše a jako lajna jsme dobře bruslili, drželi puk v jejich pásmu a moc jsme ho neztráceli. To byl náš plán, který se nám povedlo dodržet," uvedl po utkání Sobotka, který kvůli zranění přišel o 12 zápasů i olympijské hry v Soči.

"Tvrdě dřel, aby se rychle vrátil. Má cit pro hru a dobrý instinkt. Bylo fajn sledovat, jak mu to jde. Odvedl dobrou práci a šel nám příkladem. Vždycky chcete vydat více, když vidíte, jak váš spoluhráč takhle maká," komentoval výkon českého hokejisty Jaden Schwartz, který v poslední třetině vstřelil dvě branky.

51 zákroků Neuvirtha nestačilo

Druhý zápas po přestupu do Buffala odchytal Michal Neuvirth, ovšem ani proti Carolině se nedočkal vítězství. Přestože Neuvirth předvedl neskutečných 51 zákroků, třikrát inkasoval a Sabres prohráli 2:4. V 54. minutě jej vítěznou brankou překonal i krajan Jiří Tlustý.

"Zase byl dobrý. S gólmany nemáme problém. Doufám, že budou stejně chytat i ve zbývající zápasech základní části," uvedl trenér Buffala Ted Nolan, jehož tým je poslední v soutěži. Těsný náskok drželi Sabres i s obrovským přispěním Neuvirtha do 52. minuty, poté ale třikrát inkasovali.

Fleischmann odstartoval přestřelku

Trefil se také Tomáš Fleischmann, který ve 2. minutě odstartoval přestřelku v derby mezi Floridou a Tampou Bay. Těsnou výhru 5:4 si nakonec připsala domácí Tampa, k čemuž asistencí přispěl i Ondřej Palát.

Hokejisté Bostonu porazili na svém ledě Phoenix 2:1, vyhráli sedmý zápas po sobě a opět vystřídali v čele Východní konference Pittsburgh. Oba góly vstřelili Bruins v úvodní třetině, hosté pouze v závěrečné části utkání zdramatizovali.

Naopak Los Angeles přišlo o šňůru osmi vítězných zápasů, když doma podlehlo Torontu 2:3. Kings promrhali dvoubrankový náskok. Hosté zápas zvládli, i když se jim zranil brankář Jonathan Bernier. Jeho náhradník James Reimer pochytal ve zbylých dvou třetinách všech 31 střel.

Výsledky NHL:

Boston - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Chára, 18. Iginla - 49. Korpikoski. Střely na branku: 20:22. Diváci: 17.565.

Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 14. Skinner, 52. Sjomin, 54. Tlustý, 60. Gerbe - 11. Ennis z tr. střílení, 49. Stafford. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celé utkání, inkasoval tři branky z 54 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Střely na branku:55:23. Diváci: 13.654.

Columbus - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 6. Johansen, 24. Umberger, 56. Wisniewski - 11. a 46. Marleau, 41. Nieto, rozhodující sam. nájezd Pavelski. Střely na branku: 38:27. Diváci: 13.851.

Tampa Bay - Florida 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
Branky: 6. Salo, 9. Kostka, 33. Callahan (Palát), 39. Johnson, 51. Stamkos - 2. Fleischmann, 6. Howden, 59. Upshall, 60. Pirri. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.324.

St. Louis - Edmonton 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Branky: 45. a 53. Schwartz, 19. Sobotka, 26. Tarasenko (Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 48. Oshie - 8. Perron, 39. Fraser. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.084.

Minnesota - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Niederreiter, 42. Parise - 24. Stepan. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.885.

Los Angeles - Toronto 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Gáborík, 17. Kopitar - 19. Phaneuf, 24. Gunnarsson, 46. Raymond. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.319.

3. Chicago 66 38 14 14 225:175 90
4. Minnesota 66 35 9 22 163:162 79
5. Dallas 65 32 10 23 188:181 74
6. Winnipeg 67 30 9 28 184:195 69
7. Nashville 66 28 10 28 160:195 66