Sobotka dal Furchovi gól, pak zápas KHL rozhodl nájezdem

Aktualizováno 14. 10. 2015 21:21
Český hokejový útočník Vladimír Sobotka brankou v síti Dominka Furcha z Vladivostoku poslal Omsk v 47. minutě do vedení 4:3. Zápas v normální hrací době skončil 5:5 a Sobotka ho rozhodl klíčovým nájezdem. To už ale chytal náhradník Šilin.
Vladimír Sobotka.
Vladimír Sobotka. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Vladimír Sobotka pomohl v Kontinentální hokejové lize gólem, asistencí a rozhodujícím samostatným nájezdem k vítězství Omsku 6:5 nad Vladivostokem. Avangard se díky dvoubodovému zisku posunul do čela tabulky Východní konference, Sobotka je s devíti brankami nejlepším českým střelcem v soutěži.

Reprezentační útočník poslal Omsk v 47. minutě do vedení 4:3, krátce nato zvýšil na dvoubrankový rozdíl v přesilovce Širokov. Jenže hosté během necelé minuty srovnali a zajistili si bod. Sobotkův proměněný nájezd v třetí sérii pak celý zápas zakončil.

V brance Omsku nastoupil Dominik Furch a připsal si 24 zákroků. Stejně jako minule proti Chabarovsku ho na nájezdy vystřídal náhradník, tentokrát Oleg Šilin.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Chabarovsk 2:3, Omsk - Vladivostok 6:5 po sam. nájezdech (za domácí Sobotka1+1 a rozhodující nájezd), Jokerit Helsinky - Magnitogorsk 4:2 (za hosty Kovář 0+1), Jaroslavl - Čeljabinsk 3:0, Spartak Moskva - Petrohrad 1:3 (za domácí Radil 0+1), HK Soči - Nižněkamsk 2:1 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - Ufa 3:5 (za domácí Kundrátek 0+1).