Slovenský obránce Ďaloga odchází ze Sparty do Kazaně

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 5. 2015 14:27
Podle webu championat.ru se šestadvacetiletý účastník probíhajícího mistrovství světa upsal týmu Ak Bars Kazaň, letošnímu poraženému finalistovi Gagarinova poháru.
Marek Ďaloga
Marek Ďaloga | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Slovenský hokejový obránce Marek Ďaloga opouští po třech letech českou extraligu a odchází do KHL. Šestadvacetiletý účastník probíhajícího mistrovství světa upsal týmu Ak Bars Kazaň, letošnímu poraženému finalistovi Gagarinova poháru.

"Marek podepsal dvouletou smlouvu," řekl ČTK hráčův zástupce Michal Leimberger ze společnosti Global Management Group.

Ofenzivně laděný bek podle něj jednal i o možnosti odejít do NHL, ale rozhodl se pro Kontinentální ligu. "Jednali jsme s třemi kluby, ale zájem Kazaně byl velký. Možnost odejít do NHL Marek nezavrhl, ale momentálně se rozhodl jít místo na západ na výhod," uvedl Leimberger.

Ďaloga přišel do české extraligy v roce 2012 z rodného Zvolena a dvě sezony strávil v Pardubicích. KHL měl ofenzivní obránce hrát už v uplynulém ročníku ve Lvu Praha, nicméně poté, co se klub nepřihlásil do nového ročníku soutěže, nastupoval za partnerskou Spartu Praha. Ve 48 zápasech si připsal 24 bodů (6+18).

Ve Spartě má Ďaloga ještě platnou smlouvu, její součástí je ale možnost za daných podmínek odejít do zahraničí, což se rozhodl využít. Pražané však podle slov tiskového mluvčího Tomáše Zetka ještě o jeho rozhodnutí oficiální informace nemají. S jeho odchodem však počítají.

Po účastech na mistrovství světa hráčů do 18 a 20 let nyní Ďaloga startuje třetí rok po sobě na šampionátu dospělých.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy