Ostuda na Slovensku. Hokejista vulgárně urážel zesnulou matku reprezentanta

Sport Sport
24. 9. 2019 20:41
Nedělní šlágr nejvyšší hokejové ligy na Slovensku má nelichotivou dohru. Někdejší obránce Litvínova Ján Brejčák vulgárně urážel zesnulou matku reprezentačního útočníka Tomáše Ziga.
Tomáš Zigo v dresu Slovanu Bratislava.
Tomáš Zigo v dresu Slovanu Bratislava. | Foto: ČTK

Banská Bystrica, která usiluje o čtvrtý titul v řadě, vyhrála v ligovém šlágru na ledě Slovanu Bratislava 3:1. Duel se však vtiskl do paměti fanoušků z jiného důvodu.

Brejčák a domácí útočník Zigo dostali necelých pět minut před závěrečným hvizdem trest do konce zápasu za nesportovní chování.

Ještě předtím se postrkovali při vyloučení hostujícího Marka Bartánuse. Když následně odjížděli na trestnou lavici, Zigo byl natolik vytočený, že ho museli krotit rozhodčí. Nevychladl, ani když se za ním zavřela vrátka. Slovní přestřelka pokračovala. Oba hráči tak museli předčasně do šatny.

Proč se běžná strkanice natolik vyostřila? Brejčák měl vulgárně urážet Zigovu zesnulou matku.

"Za to, co jsem řekl, se hluboce omlouvám," řekl 30letý obránce po utkání pro Šport.sk.

"Jana mám rád, ale to, co předvedl, je vrchol. Tohle se nedělá," prohlásil trenér Slovanu Roman Stantien.

Že Zigova matka Miriam spáchala sebevraždu, není tajemstvím. Zigo se za ni dojemně modlil po zisku mistrovského titulu před dvěma roky. Paradoxně slavil právě v dresu Banské Bystrice, z níž v létě přestoupil do Slovanu.

Brejčák se teď ke svým necitlivým komentářům vrátil. "Myslím, že od začátku bylo jasné, že se nebude hrát v rukavičkách," vysvětloval serveru Šport24.sk. "A Matoušek se Zigem po mně celý zápas šli. Když mi v závěru praskly nervy, řekl jsem mu: 'Je*u tvoji mámu.' Myslel jsem to jako nadávku, která se používá. V tu chvíli jsem nevěděl, že mu máma zemřela. Řekli mi to až v kabině, protože když se to stalo, hrál jsem v zahraničí."

Překvapený obránce si pak v šatně sehnal na Ziga číslo a poslal mu textovou zprávu.

"Bohužel moji omluvu nepřijal a napsal mi, že se mnou skončil, že mám zapomenout," dodal Brejčák. "Víc udělat nemůžu. Mrzí mě to. Opakuji, že jsem na jeho mámu neútočil. Omluvil jsem se a postavil se k tomu jako chlap."

Strkanice a následná slovní přestřelka mezi Zigem a Brejčákem:

Takhle vypadal spor mezi Tomášem Zigem a Jánem Brejčákem. | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy