Kolaps ve třetí třetině! Slovensko prohrálo i s Francií

12. 5. 2014 18:10
Hokejisté Francie si po výhře nad Kanadou připsali na mistrovství světa v Bělorusku další cenný skalp. I když ještě v 51. minutě prohrávali se Slováky 1:3, nakonec vyhráli 5:3.
Francouzští hokejisté se radují z trefy Baptisteho Amara. Ten svým druhým gólem v zápase nastartoval v 51. minutě parádní obrat proti Slovákům. | Foto: Reuters

Minsk - Hokejisté Francie si po výhře nad Kanadou připsali na mistrovství světa v Bělorusku další cenný skalp.

I když ještě v 51. minutě prohrávali se Slováky 1:3, nakonec vyhráli 5:3, a odčinili tak překvapivou prohru s Italy.

Naopak Slováci i potřetí na turnaji prohráli, když ze zápasů s Českem a Kanadou vydolovali jediný bod.

Skupina A má dnes na programu ještě večerní šlágr Česka s Kanadou - online jej sledujte ZDE.

Slováci dlouho vedli o dva góly

Favorizovaní Slováci se od úvodních minut vrhli do plnění jasného úkolu. Přečíslení zakončené Tatarem i dvě brzké přesilovky však kýžené vedení nepřinesly. Vůjtkovi svěřenci do něj šli až v 16. minutě, kdy ve vlastním oslabení ujel Nagy a střelou přes obránce překonal Hueta poprvé.

Francouzi se osmělovali hodně pomalu, v závěru třetiny jim k tomu pomohla až přesilovka pět na tři, v níž Laca poprvé vážněji ohrozil Stephane da Costa. Ve 24. minutě Slováci svůj náskok zdvojnásobili. Francouzskou rozehrávku po mantinelu vystihl Šatan, který puk pohotově naservíroval před brankoviště, kde jej umístil za Huetova záda opět Nagy.

Přestože vyslanci "galského kohouta" ve své úvodní početní výhodě sami inkasovali, ve 27. minutě začal Amarovým úspěšným nahozením od modré jejich přesilovkový koncert. Slováci najednou začali ztrácet půdu pod nohama, ovšem klid jim vrátil rovněž v přesilovce přesnou ranou z kruhu kapitán Šatan. Stav 3:1 se zdál být neotřesitelným. Nebo si to aspoň Slováci mysleli.

Kolaps v poslední třetině

Jenže ve třetí třetině předvedli nevídaný výpadek. Až do 51. minuty přitom své vedení o dvě branky jistě drželi. Jenže Francouzi dokonale využili dvojnásobnou přesilovku. Nejprve přesným taháčkem z mezikruží vstřelil kontaktní gól Amar a o 26 sekund později tečoval Beschovo nahození od modré Roussel.

Také Slováci dostali záhy stejnou početní výhodu, jenže si s ní nedokázali poradit a krátce poté inkasovali díky vlastní nedůslednosti a dorážce Fleuryho počtvrté. Blamáž pak neodvrátila ani power play, při níž inkasovali do prázdné branky popáté.

Aktualizujeme...

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:

Slovensko - Francie 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) - 27. Amar (Desrosiers, T. da Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Guttig, T. da Costa), 60. Roussel. Rozhodčí: Kaval, Patafie (oba USA) - Dědulja (Běl.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 5358.

Slovensko: Laco - Sloboda, Ďaloga, Marinčin, Brejčák, Švárny, Valach - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, Mikúš, Tybor. Trenér: Vladimír Vůjtek st.
Francie: Huet - Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieude Fauvel, Berthon - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. da Costa, Roussel, Bellemare - Fleury, Guttig, T. da Costa - Henderson, Ritz, Raux. Trenér: Dave Henderson.

1. Norsko 2 2 0 0 0 7:3 6
2. Švédsko 2 1 1 0 0 7:3 5
3. Francie 3 1 1 0 1 9:7 5
4. Kanada 2 1 0 1 0 6:4 4
5. ČR 2 0 1 1 0 6:6 3
6. Itálie 2 1 0 0 1 2:4 3