Slovenská reprezentace vyloučila Čajkoviče. Utrhl se ze řetězu a napadal spoluhráče

ČTK ČTK
5. 12. 2020 10:43
Z přípravy slovenské hokejové dvacítky na mistrovství světa v Edmontonu byl v pátek vyřazen útočník Maxim Čajkovič, vedení týmu ho vyloučilo z kádru "za hrubé porušení sportovních a lidských hodnot".
Slovenská hokejová reprezentace.
Slovenská hokejová reprezentace. | Foto: Reuters

Devatenáctiletý současný hráč týmu Bratislava Capitals v mezinárodní rakouské lize se při kempu ve Zvolenu provinil v tréninkovém utkání tvrdými zákroky za hranicí únosnosti na další členy nominace.

"Celý realizační tým se jednohlasně usnesl, že chování Maxima Čajkoviče nekoresponduje s hodnotami, které jsou od předsezonního období nastavené trenéry a hráči včetně něho. V pátečním přípravném zápase reprezentantů mezi sebou se několikrát prezentoval neférovým a nesportovním chováním, které vyvrcholilo tvrdými zákroky výrazně za hranicí únosnosti na spoluhráče hrajících proti němu," uvedli zástupci týmu v prohlášení na oficiálních stránkách Slovenského svazu ledního hokeje.

"Realizační tým se rozhodl, že takové chování nebude tolerovat. Maxima Čajkoviče proto vyloučil z přípravy na mistrovství světa," připojilo vedení slovenské dvacítky v čele s hlavním trenérem Róbertem Petrovickým.

Čajkovič byl loni jediným draftovaným slovenským hráčem v NHL, ve 3. kole si jej vybrala na 89. místě Tampa Bay. Na minulém šampionátu dvacítek v Třinci a Ostravě si připsal v pěti zápasech dvě asistence a měl patřit k oporám slovenského týmu na turnaji v Edmontonu, který začne 25. prosince.

"Mrzí mě, co se stalo. Uvědomuji si, že moje chování nebylo vhodné, a nesu za něj následky. Rozhodnutí realizačního týmu respektuji," uvedl Čajkovič, který si v dresu Bratislava Capitals připsal ve 12 zápasech devět bodů za dvě branky a sedm asistencí.

Za tým ze slovenské metropole hraje při odloženém startu QMJHL kvůli pandemii koronaviru. Tam má nastupovat za Val-d'Or Foreurs, minulé dvě sezony strávil v Saint John Sea Dogs a v 96 duelech nasbíral 88 bodů za 40 branek a 48 asistencí. Předtím působil v zahraničí také v mládežnických týmech Hodonína, Komety Brno a Malmö.

 

Právě se děje

Další zprávy