reklama
 
 

Slovenská extraliga přišla o tradiční klub. Martinu hrozí zánik, připustil rezignující šéf

10. 7. 2017
V příštím ročníku nejvyšší hokejové soutěže na Slovensku bude chybět MHC Martin, který nesplnil podmínky pro udělení licence kvůli finanční situaci.

Martin - Tradiční slovenský klub MHC Martin nesplnil podmínky pro start v Tipsport Lize v ročníku 2017/2018 a jeho osud je tak nejistý. 

"Musím konstatovat, že MHC Martin nesplnil podmínky, a proto neobdrží doporučení na získání licence na Tipsport Ligu pro sezonu 2017/2018," uvedl ředitel společnosti Pro-Hokej Richard Lintner. 

Na začátku května proběhla v klubu policejní razie. Vyšetřovatelé zadrželi velké množství účetních dokladů a počítače. Šéf klubu Michal Taliga následně avizoval, že svoji funkci k 31. červenci opustí. 

Noví akcionáři se nedohodli s městem na další spolupráci a hokejový klub tedy nemohl kvůli špatné finanční situaci splnit podmínky pro účast v příští extraligové sezoně. Nejvyšší soutěž opouští po dlouhých dvanácti letech. 

"Parta lidí, která se tady poslední roky pohybovala kolem hokeje, se přes víkend snažila s touto situací ještě něco udělat, ale nepodařilo se to," uvedl pro slovenský TASR Taliga. "Myslím, že už neexistuje šance, že by se Martin v příští sezoně v extralize objevil. Pro klub to prakticky znamená, že zanikne."

PRO-HOKEJ, a.s. ako riadiaci orgán Tipsport ligy v zmysle Podmienok pre udeľovanie a nakladanie s licenciou v Extralige ľadového hokeja v SR vyhodnotil, že 9 Tipsport ligových klubov tieto podmienky spĺňa. Richard Lintner: „Bohužiaľ musím skonštatovať, že MHC Martin, a.s. nesplnil tieto podmienky a preto nezíska odporúčanie na získanie Tipsport ligovej licencie pre sezónu 2017/2018. V zmysle Súťažného poriadku SZĽH sme preto otvorili rokovania s víťazom Budiš ligy. Ak sa HK Detva podarí splniť všetky podmienky pre vstup do Tipsport ligy, stane sa desiatym extraligovým účastníkom sezóny 2017/2018.“

Zveřejnil(a) MHC Martin dne 10. Červenec 2017

A jaký bude další vývoj v tradiční slovenské hokejové baště? "Je na to brzy, tato informace je příliš čerstvá. Klub přežíval z roku na rok. Tak, jak je běžné ve sportovních klubech na Slovensku," dodal Taliga. 

Desítku klubů doplní pravděpodobně Detva

Martin v loňské sezoně vyřadil v play off velkého favorita z Košic a proplul až do semifinále. Tam však narazil na Banskou Bystricu, budoucího mistra ligy. Největším úspěchem klubu je zisk bronzových medailí v sezonách 1993/1994 a 2009/2010. 

Martin v extralize nahradí s velkou pravděpodobností HK Detva, vítěz druhé nejvyšší soutěže. "Otevřeli jsme jednání. Jestliže se klubu podaří splnit všechny podmínky, stane se desátým účastníkem Tipsport Ligy," objasnil Lintner.

autor: Lukáš Caha | 10. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama