Slovan vyhnal gólmana Lakosila z branky

ČTK, SportPlus
17. 11. 2006 22:30
Praha - Nepěkný večer prožil gólman Nitry Vlastimil Lakosil. V zápase v Bratislavě jej hráčil Slovanu po třech gólech vyhanli v 15. minutě z branky.

SLOVENSKO

Hokejisté Slovanu Bratislava rozdrtili v pátečním utkání slovenské extraligy Nitru 7:2 a upevnili si vedení v tabulce. Svěřenci trenéra Rostislava Čady nasázeli v rozmezí tří minut Vlastimilu Lakosilovi tři góly a český brankář se v 15. minutě nechal po vystřídat.

Druhý Zvolen vedený Ladislavem Svozilem ztrácí už devět bodů zpět poté, co v pátek na ledě Liptovského Mikuláše překonal Martina Faltera v domácí brance jen jednou a prohrál 1:2. Na rozdíl jediného bodu se Zvolenu přiblížily Košice, které přehrály Žilinu 5:3. Gólem a dvěma asistencemi se na vítězství hostů podílel obránce Miroslav Javín, dvě branky poražených dal Michal Straka

Při své premiéře v dresu Popradu se jednou gólovou přihrávkou představil útočník Václav Král, jeho tým ale podlehl poslední Skalici 3:4. Branku a dvě asistence dnes zaznamenal Jiří Heš z Trenčína, tým trenéra Antonína Stavjani však prohrál s Martinem 4:6. V hostujícím mužstvu se střelecky prosadil Albín Podstavek

Výsledky - 23. kolo:
Liptovský Mikuláš - Zvolen 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 24. Huna, 52. M. Droppa - 40. Igor Majeský. Rozhodčí: Baluška - Višňovský, Zvrškovec. Vyloučení: 7:8, navíc Igor Majeský (Zvolen) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2175.

Poprad - Skalica 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky: 7. Kubus (Král), 12. Marcel Haščák, 26. Piatak (Kasík) - 42. a 48. Kocák, 39. Šille, 53. Šátek. Rozhodčí: Lokšík - Krpelec, Gašparík. Vyloučení: 13:9, navíc Michal Segľa a Bambúch (oba Poprad) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1630.

Slovan Bratislava - Nitra 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
Branky: 12. a 15. Uram (na první Pavlas, na druhý Srdínko), 47. a 54. Gráčik, 12. Hurtaj, 38. Vorel, 54. M. Kokavec - 32. S. Saliji, 56. Ľ. Kolník. Rozhodčí: Ország - Korba, Miľovčík. Vyloučení: 9:7, navíc Hovi (Slovan) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 4737.

Trenčín - Martin 4:6 (2:2, 1:3, 1:1)
Branky: 4. Kútny (Heš), 19. Melichárek (Heš), 28. Nemec, 51. Heš - 4. a 32. Markovič, 6. Vantroba, 23. Török, 38. Podstavek, 46. Beran. Rozhodčí: Pavlovič - M. Novák, Bulko. Vyloučení: 3:6, navíc Melichárek (Trenčín) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2920.

Žilina - Košice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 5. a 26. Michal Straka, 53. Bulík - 2. M. Šterbák, 17. P. Bartoš (Javín), 22. Pleva (Javín), 43. Javín, 60. Lipiansky. Rohodčí: J. Konc - Mášik, Mihajlo. Vyloučení: 9:8, navíc Faith, I. Droppa 10 min., Lažo (všichni Košice) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:3. Diváci: 1515.

RUSKO

Ve svém druhém utkání za CSKA Moskva se hokejový obránce Jiří Marušák dočkal vítězství. Jeho tým dnes v ruské lize vyhrál na ledě Podolsku 3:1 a bývalý zlínský hráč asistoval u vítězné branky Martina Štrbáka.

Slovenský útočník Ján Pardavý zpečetil hladké vítězství Jaroslavle nad Křídly sovětu, o které se nejvíce zasloužil autor hattricku Fedor Fedorov. Nedařilo se gólmanovi Vladimíru Hudáčkovi z Novokuzněcku, který byl střídán v 46. minutě utkání v Čerepovci po třetím inkasovaném gólu. Hosté pak dvěma góly snížili na nejtěsnější rozdíl, ale prohru už neodvrátili.

Výsledky - 26. kolo:
Chimik MO - Togliatti 4:3, Čerepovec - Novokuzněck 3:2, Dynamo Moskva - Viťaz Čechov 1:2 v prodl., Jaroslavl - Křídla sovětů 6:2, MVD Podolsk - CSKA Moskva 1:3 (za hosty Marušák 0+1), Omsk - Ufa 1:2, Petrohrad - Novosibirsk 2:2.

NĚMECKO

Ingolstadt rozstřílel v pátečním utkání německé ligy Iserlohn 8:3 a v tabulce snížili náskok vedoucího Mannheimu na tři body. Osmý gól vítězů dal český obránce Jakub Ficenec, který ve třetí třetině zvýšil už na 8:0.

Střelecký účet svého týmu dnes uzavíral i Jan Alinč, který dal poslední gól Krefeldu při výhře 3:0 nad Hamburkem.

Výsledky - 22. kolo:
Augsburg - Norimberk 3:5, Duisburg - Eisbären Berlín 3:5, Frankfurt - Düsseldorf 3:1, Iserlohn - Ingolstadt 3:8 (za hosty Ficenec 1+0), Krefeld - Hamburk 3:0 (Alinč 1+0), Straubing - Hannover 3:1.

ŠVÝCARSKO

Curych rozdrtil v pátečním zápase 20. kola švýcarské ligy šesti góly Ženevu, která po prohře 1:6 přišla o druhé místo v tabulce. Na něm ji vystřídal Rapperswil, který dal rovněž šest gólů na ledě Langnau a zvítězil 6:4.