Slovan má smůlu. Potížista Réway odchází ze Sparty do Švýcarska

Sport Sport
18. 11. 2015 11:09
Hokejový útočník Martin Réway se po měsíci konečně dočkal výměny. Ze Sparty míří do švýcarského Fribourgu. Bratislavský Slovan, který měl o dvacetiletého útočníka rovněž zájem, má tudíž smůlu.
Je to definitivní. Martin Réway už letos dres Sparty neoblékne.
Je to definitivní. Martin Réway už letos dres Sparty neoblékne. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Rebel Martin Réway bude takřka po měsíci znovu hrát klubový hokej. Poté, co odmítl dál nastupovat za Spartu, protože v týmu nebyl sportovně šťastný, podepsal kontrakt se švýcarským Fribourgem.

O slovenského šikulu, který se narodil v Praze a má i české občanství, jevil velký zájem Slovan Bratislava z Kontinentální ligy. Pražskému klubu však nenabídl odpovídající protihodnotu.

"Jediný problém je v tom, že Slovan zatím nenabídl adekvátní částku. Můžu říct, že i Karlovy Vary nabízely vyšší sumu," uvedl Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty.

Réway tak míří do Fribourgu, aktuálně nejlepšího mužstva švýcarské nejvyšší soutěže, v němž nastupuje i několik hokejistů se zkušeností z NHL. Například bek Alexandre Picard, jenž se před lety mihl i na soupisce pražského Lva. Sparta na nabídku kývla i proto, že na dvacetiletého útočníka bude mít práva pro další sezonu.

Měl potíže s trenérem Jandačem

Jeden z největších slovenských talentů odmítl dál hrát za Spartu ke konci října, kdy byl s 15 body (5+10) ve 14 zápasech nejproduktivnějším hráčem extraligy. Uvedl, že v klubu není sportovně šťastný. Trenér Slovenska Zdeno Cíger poté potvrdil spekulace, že hokejista špatně vychází s přísným koučem Pražanů Josefem Jandačem.

Réway čekal na nové angažmá bezmála měsíc. Po vyřazení z kádru Sparty mohl jen trénovat na farmě v prvoligových Benátkách, což se projevilo na jeho výkonnosti. Na Německém poháru odehrál za Slovensko tři zápasy, v nichž dal jeden gól. Jinak toho ale moc nepředvedl.

"Měl vyčnívat. Čekal jsem od něj víc, protože je hokejově jinde než ostatní. Je vidět, že nemá zápasovou praxi. Na turnaji mě překvapil, ale nepříjemně," prohlásil skaut newyorských Rangers Oto Haščák pro sport.sk.

Nyní může Réway začít znovu. A přesvědčit Montreal, který ho draftoval, že má na zámořskou NHL.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Analýza: Dezinformační weby nejčastěji líčí NATO jako agresora a Rusko jako oběť

Líčení západních zemí a Severoatlantické aliance jako agresorů a Ruska jako země, která se pouze brání, je nejčastějším z narativů, které v souvislosti s napětím na rusko-ukrajinské hranici využívají české kvazi-mediální weby. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnilo Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministerstva vnitra.

Reakce podle analýzy zapadají do dlouhodobé kritiky západní orientace a podpory kroků Ruska na příslušných webech, mezi kterými má výsadní postavení česká mutace ruského propagandistického webu Sputnik.

Centrum v období od 11. do 25. ledna analyzovalo 350 textů na vybraných účtech na facebooku a na webech, které označuje za kvazi-mediální. V příslušném období podle centra využívání vybraných manipulativních a propagandistických narativů zesílilo. "V rámci analyzovaných textů obsahovalo zhruba 39 procent článků dezinformační či manipulativně-propagandistické narativy obecně podporující ruskou interpretaci situace či pozici a kroky Ruské federace," stojí v analýze.

Převládající narativ podle analýzy líčí NATO, západní státy a USA jako viníka situace a Rusko jako oběť. "Zahrnuje i subnarativ tvrdící, že obviňování Ruska z eskalace situace je jen záminka pro rozšíření NATO, posílení jeho vojenské přítomnosti na jeho východní hranici, či na další území," uvádí centrum.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

V Itálii prezidenta nezvolí ani ve čtvrtek, pravice se zdrží hlasování

Ani po čtvrtém kole hlasování nebude mít Itálie nového prezidenta. Výsledek je jasný předem kvůli postoji zástupců pravicových stran, kteří oznámili, že se ve čtvrtek hlasování zdrží. Podle agentury Reuters tím vzniká prostor, aby se představitelé levicových a pravicových uskupení shodli na kandidátovi, který bude mít šanci získat většinu hlasů v dalších kolech.

Pro zvolení hlavy státu je ve čtvrtém kole poprvé potřeba pouze nadpoloviční většina sboru volitelů, v prvních třech kolech byly nutné hlasy dvou třetin zákonodárců a zástupců regionů. Současný italský prezident Sergio Mattarella se už nechce ucházet o další sedmiletý mandát a strany dosud marně hledaly obecně přijatelného kandidáta.

S poklesem kvora se podle analytiků pravicový blok může pokusit prosadit vlastního kandidáta bez dohody s levicí a populistickým Hnutím pěti hvězd. Mezi skloňovanými jmény je předsedkyně Senátu Elisabetta Casellatiová ze strany Vzhůru Itálie bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Před takovým postupem ale varovali představitelé středolevicové Demokratické strany a Hnutí pěti hvězd, podle kterých by zvolení prezidenta bez širší dohody ohrozilo soužití ve vládní koalici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy