Slovan je jednou nohou v EBEL, čeká se na povolení svazu

Lukáš Caha Lukáš Caha
15. 4. 2015 11:59
Hokejový Slovan se rozhodl. Po konci v ruské KHL míří do Erste Bank Eishockey ligy. Tento krok musí posvětit již jen slovenský svaz.
Slovan opouští KHL.
Slovan opouští KHL. | Foto: CPA Eduard Erben

Brno – Hokejový Slovan se pravděpodobně rozhodl. Po konci v ruské KHL chce hrát Erste Bank Eishockey ligy (EBEL), tedy soutěž, kterou hrají i znojemští Orli. Tento krok ale ještě musí posvětit slovenský hokejový svaz.

"Už záleží jen na slovenském svazu, zda dá Slovanu zelenou," prohlásil ve středu pro deník Hockey News Peter Mennel, šéf EBEL. „Byli bychom velmi rádi, kdyby v naší lize hrál.“

Se Slovanem přijde i Záhřeb

Nejslavnější hokejový klub na Slovensku tak o střety s mezinárodními soupeři nepřijde, přesto si bude muset zvykat na nižší kvalitu. V EBEL bude zápolit s týmy z pěti, pravděpodobně i šesti zemí. Stejně jako Slovan se totiž rozhodl i chorvatský Záhřeb, jenž se do ligy vrací po dvou letech.

Bratislava skončila v KHL poté, co ji postihly finanční problémy. Sezonu dohrávala se čtrnácti hráči na soupisce. Hokejisté navíc nedostávali včas výplaty. V uplynulém ročníku nenavázali na úspěch z předchozí sezony a do vyřazovacích bojů se tentokrát neprobojovali. V tabulce Západní konference spadli až na samé dno.

Vedení avizovalo o konci působení v Rusku již počátkem roku a zvažovalo jiné alternativy. Hovořilo se o návratu Slovanu do slovenské nejvyšší soutěže, vstupu do české extraligy či právě do EBEL. Klub však nadále držel i naději na udržení se v KHL.

V Česku Slovan nechtějí

Právě 13. dubna se měla uskutečnit schůze majitelů českých extraligových týmů, kteří se měli o přijetí Bratislavy bavit. Z té nakonec sešlo. „Některé kluby se nám omluvily, většina dalších už nám v korespondenci dávala najevo, že pro sezonu 2015/16 se tím vůbec nechtějí zabývat,“ řekl šest dní před oním jednáním šéf extraligy Josef Řezníček.

K setrvání v KHL zase bránily Slovanu nemalé finanční prostředky, nejpravděpodobnější se tak zdál vstup do EBEL či slovenské extraligy. „V EBEL by nám nehrozily podobné eskapády jako teď v KHL. Hraje se v pěti zemích, je tu stabilní trh i marketing,“ mluvil o soutěži s nadšením již dříve prezident belasích Maroš Krajčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy