Slovanu hrozí potupa. Je to kampaň, někdo chce, abychom nehráli, bouří šéf klubu

jzp jzp
1. 8. 2019 6:01
Letní sága bratislavského Slovanu spěje do finále s nejasným výsledkem. Slavný hokejový klub chce hrát nejvyšší slovenskou ligu, ale není jisté, zda dostane licenci. Zkraje srpna rozhodne výkonný výbor svazu.
Jakub Štěpánek
Jakub Štěpánek | Foto: ČTK

Slovan po konci v ruské Kontinentální lize bojuje především s dluhy. Městu už splatil částku 1,2 milionu eur za pronájem stadionu, ale s hokejisty ještě zcela vyrovnaný není.

Proto je podle slovenských médií reálné, že slavný bratislavský celek licenci nezíská a návrat domů "vyšperkuje" například potupnou účastí v nižší soutěži.

"Této účelové a jednostranné propagandě nerozumím," namítá v rozhovoru pro klubový web jeden z čelných představitelů Slovanu Juraj Široký mladší. Tvrdí, že klub splnil v zásadě všechny potřebné podmínky a že v účasti mezi domácí elitou mu můžou zabránit jen zákulisní tahanice.

"Opravdu mám pocit, že se tu rozpoutala jistá kampaň, abychom licenci nezískali a abychom minimálně rok nemohli hrát," pokračoval Široký. "Myslím, že jde o iniciativu několika lidí, kterým Slovan leží v žaludku. Zřejmě mají nějaké vlastní zájmy a ambice. Dokonce mám informace, že mezi nimi jsou naši bývalí hráči, což mě hodně mrzí."

"Dozvěděl jsem se, že na výkonný výbor svazu, který rozhodne, je vyvíjený určitý tlak, aby nehlasoval v náš prospěch," doplnil funkcionář.

Pokud jde o dluhy vůči hokejistům, které se v jednu chvíli pohybovaly kolem tří milionů eur (bezmála 80 milionů korun), Široký tvrdí: "Domluvili jsme se, že všechny peníze hráčům vyplatíme nejpozději do konce dubna příštího roku pravidelnými měsíčními splátkami."

Jenže někteří hokejisté splátkové kalendáře odmítli.

"Rozhodli jsme se tak," řekl jeden z nich, Tomáš Hrnka, pro Šport24.sk. "Je to naše osobní věc. Doufáme, že nám dlužnou částku vyplatí, ale zatím jsme nedostali nic."

Rozhovor vyšel v pondělí, den po Širokého výrocích, že Slovan všechny své závazky z minulosti vyřešil. "Nelíbí se mi, že nás vykreslují jako hráče, kteří vytvářejí nějakou antikampaň," zdůraznil útočník Hrnka. "My jenom chceme svoje peníze, ne někomu ubližovat."

Jiný bývalý forvard "belasých" Dávid Buc věří, že nespravedlnost vůči němu a dalším nedopustí nově zvolený šéf svazu Miroslav Šatan: "Je to čestný člověk. Myslím, že v novém výkonném výboru bychom mohli mít oporu. Slovan chce hrát ligu a potřebuje licenci, takže musí splnit všechny závazky."

Někteří hráči zašli tak daleko, že spor s bývalým zaměstnavatelem začali řešit právní cestou. Teoreticky je tedy stále možné, že soud pošle bratislavský celek do konkurzu.

"K tomu se vyjádřím ve správný čas," komentoval hrozbu Široký. "Někteří naši bývalí hokejisté bohužel účelově zneužívají danou situaci. Podnikáme všechny potřebné kroky, abychom klub v co největší míře ochránili a v září nastoupili ve slovenské lize bez jakýchkoliv pochybností."

"Z právního hlediska ale může dojít k tomu, že začne konkurzní řízení," uznal Široký. "Snažíme se připravit také na tuto variantu."

Slovan počítá s tím, že příští sezonu nevynechá, neboť už začal budovat mužstvo, kde jsou také dva Češi - brankář Vladislav Habal a útočník Jindřich Abdul. Brzy se ukáže, zda byla dohoda se Slovanem správnou volbou.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy