Slováky na MS posílí Kopecký, Gáboríka klub nepustí

ČTK ČTK
29. 4. 2013 7:59
Slováky posílí na MS útočník Tomáš Kopecký z Floridy. Naopak nepřijede zraněný Marián Gáborík.
Takto se na loňském MS střetnul Tomáš Kopecký s Michaelem Frolíkem
Takto se na loňském MS střetnul Tomáš Kopecký s Michaelem Frolíkem | Foto: Reuters

Bratislava - Hokejisty Slovenska posílí na mistrovství světa V Helsinkách a Stockholmu z NHL útočník Tomáš Kopecký z Floridy. Naopak český trenér úřadujících vicemistrů světa Vladimír Vůjtek nemůže počítat s Mariánem Gáboríkem z Columbusu, který neprošel v klubu výstupní zdravotní prohlídkou.

Kopecký měl také zdravotní potíže, ale na turnaji chybět nebude. "Absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí. Přestože jeho rameno není stoprocentně v pořádku, chtěl reprezentovat svou zemi. Klub mu v tom vyhověl a chtěl bych za to vedení Floridy poděkovat," řekl webu Slovenského svazu generální manažer reprezentace Otto Sýkora.

Jednatřicetiletý dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Kopecký byl na loňském úspěšném šampionátu v Helsinkách. "Hodně si vážíme rozhodnutí Tomáše Kopeckého. Už loni patřil ke garantům našeho úspěchu. V budoucnu bychom chtěli budovat národní mužstvo okolo hráčů, jako je Tomáš," dodal Sýkora. Kopecký si v této sezoně NHL připsal ve 47 zápasech 27 bodů za 15 tref a 12 asistencí.

Gáborík měl v poslední době problémy s třísly. "Vedení klubu a lékaři mu start na mistrovství světa nedoporučili. V nejbližší době má absolvovat další vyšetření u specialistů, podle kterých se rozhodne, jestli bude muset na operaci, nebo podstoupí konzervativní léčbu," uvedl Sýkora.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Pět lidí a jednu firmu obvinila policie v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, oznámil státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle Seznam Zpráv detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.

Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa úložišť v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Seznam Zprávy píšou, že policisté se zajímají o roli ředitele správy Jana Prachaře v některých tendrech.

Správa úložišť se stará o bezpečné ukládání radioaktivních odpadů, provozuje jejich úložiště a podílí se na přípravě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Správu úložišť v roce 1997 zřídilo ministerstvo průmyslu a obchodu, od roku 2001 je organizační složkou státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy