Slováci vedli nad Kanadou 3:1, nakonec však prohráli

30. 12. 2013 20:15
Kanadští hokejisté ještě v 54. minutě prohrávali se Slováky 2:3, na rozdíl od zápasu s Českem dokázali skóre utkání otočit. | Foto: Reuters

Malmö - Přestože hokejisté Slovenska vedli na MS hráčů do 20 let nad Kanadou 3:1, nakonec však zápas k výhře tak jako čeští hokejisté v sobotu nedotáhli.

Slováci sice ještě v 54. minutě vedli 3:2, Kanaďané však během necelých čtyř minut skóre otočili a připsali si druhou výhru na turnaji.

Právě Slováci, kteří mají na kontě výhru nad Němci, budou v úterý posledním soupeřem českého týmu v boji o postup do play off. Zatímco Slováci už mají postup zajištěn, Češi musí Slováky po dnešní prohře 0:3 s Německem porazit, jinak budou hrát zápasy o udržení v elitní skupině MS.

Výsledky:

Skupina A:

Kanada - Slovensko 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Lazar (Mantha, Petan), 37. Mantha (Ekblad, Drouin), 55. Drouin (Mantha), 58. Petan (Mantha, Pouliot), 59. Petan (Reinhart, Lazar) - 2. Gríger (Predajniansky, Réway), 28. Réway (Gríger, Kolena), 33. Gríger (Réway, Kolena). Rozhodčí: Hradil (ČR), Romasko (Rus.) - Kowert (Něm.), Metalnikov (Rus.). Vyloučení: 6:5, navíc Drouin (Kan.) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 2558.

Rusko - Finsko 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Vasiljev (Bučněvič, Grigorenko) - 23. Mäenalanen (Pokka, Teräväinen), 31. Haapala (Teräväinen, Lindell), 36. Kulmala (J. Ikonnen, Kinnunen), 48. Nikko (H. Ikonen, Mustonen). Rozhodčí: Kubuš (SR), Stricker - Müller (oba Švýc.), Martineau (Kan.). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 945.

Švýcarsko - Norsko 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Herzog (Fiala, Zangger), 47. Mirco Müller (Zangger), 52. Rouiller (Fiala) - 10. Lesund, 49. Rasch (Tonjum, Lesund). Rozhodčí: Mayer (USA), Piccott (Kan.) - Šefčík (SR), Tošenovjan (ČR). Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 418.

1. Švédsko 3 3 0 0 0 19:5 9
2. Rusko 3 2 0 0 1 19:5 6
3. Finsko 3 2 0 0 1 11:6 6
4. Švýcarsko 3 1 0 0 2 7:14 3
5. Norsko 4 0 0 0 4 3:29 0