12. 5. 2012 23:10
Slovensko - Bělorusko 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
MS v hokeji 2012: USA - Slovensko (radost Slovenska)
MS v hokeji 2012: USA - Slovensko (radost Slovenska) | Foto: Reuters

Helsinky - Hokejisté Slovenska dál sní svůj čtvrtfinálový sen. V pátém duelu na šampionátu ve Finsku a Švédsku smetli 5:1 Bělorusko a na kontě již mají devět bodů.

O jejich sobotní výhře rozhodla především povedená druhá třetina, ve které během tří minut a 40 vteřin čtyřmi góly odskočili z 1:0 na 5:0.

K výhodné situaci ve skupině A jim navíc pomohla porážka Švýcarů, které překvapivě zdolala Francie 4:2.

Ve skupině A si polepšili Norové. Seveřané porazili v klíčové bitvě Lotyše 3:0 a se sedmi body se dostali na čtvrté místo. Na Lotyše se navíc dotáhli Němci, kteří v dramatické bitvě udolali 2:1 Dánsko.

Ve večerních utkáních pak zářili favorizované celky Kanady a Švédska. Zámořský tým rozstřílel Kazachstán 8:0 a domácí mužstvo přejelo Itálii 4:0.