Slováci se třásli. V hokejové kvalifikaci o olympiádu porazili Rakousko o jediný gól

26. 8. 2021 23:19
Slovenští hokejisté vstoupili do kvalifikace o postup na olympijské hry v Pekingu těsnou výhrou. Rakousko porazili 2:1.
Takhle se Martin Gernát radoval z gólu na letošním MS, teď rozhodl o vítězství Slovenska v úvodním utkání kvalifikace OH | Foto: Reuters

Slováci se přitom dostali do vedení už ve 2. minutě, ve 20. zvýšili na 2:0. Jenže sedm minut před koncem vrátil outsidera do hry Lebler. Svěřenci kouče Craiga Ramseyho náskok udrželi.

Do Pekingu postoupí vždy jen vítěz každé ze tří skupin, Slováky v Bratislavě čekají ještě Poláci a Bělorusové.

Závěrečná kvalifikace hokejistů na olympijské hry v Pekingu v roce 2022:

Skupina D (Bratislava):

Slovensko - Rakousko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 2. L. Hudáček, 29. Gernát - 53. Lebler.

Bělorusko - Polsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 55. Komorski.

Skupina E (Riga):

Francie - Maďarsko 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Branky: 24. a 35. Texier, 28. Manavian, 46. S. Treille, 57. D. Fleury - 13. Hari, 15. Papp, 46. Bartalis.

Lotyšsko - Itálie 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Branky: 30. a 49. Indašis, 4. Jaks, 6. Abols, 27. Rubins, 53. Daugavinš.

Skupina F (Oslo):

Dánsko - Slovinsko 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

Branky: 3. a 22. N. Ehlers, 13. Storm, 15. Russell - 21. Drozg, 50. Urbas, 58. Verlič.

Norsko - Korea 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 7. Lesund, 9. Olimb, 25. Espeland, 50. Lindström - 6. Kim Ki-song.