Slováci prohráli i podruhé, nestačili na Kanadu

Ondřej Roubínek
27. 12. 2007 18:44
MS juniorů: Slovensko - Kanada 0:2
Také Slovákům bojovnost na Švédy nestačila, když vinou mnoha vyloučení prohráli úvodní zápas MS v Pardubicích 3:4. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pardubice - Hokejistům Slovenska nevyšel na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let ani druhý zápas. S největším favoritem turnaje, týmem Kanady, prohráli 0:2.

Slovenští mladíci podobně jako den před tím ti čeští udrželi s obhájci titulu krok jenom v první třetině. Slováci pečlivě bránili a i když se Kanaďané dostali do několika slibných příležitostí, skórovat nedokázali, nevyužili dokonce ani téměř minutovou přesilovku pěti proti třem.

Slovenští mladíci bojovali, Švédům těsně podlehli - čtěte ZDE

Jenže do druhé části vstupovali slovenští hráči ve čtyřech a po faulu Bira se museli znovu bránit dvojnásobné přesile. Už to vypadalo, že se Slováci znovu ubrání, ale po pěkné kombinaci zužitkoval Alznerovu střílenou přihrávku Kyle Turris - 1:0.

Svěřenci trenéra Štefana Mikeše se snažili o vyrovnání, ale do výraznějších šancí se příliš nedostávali. V té největší ve 35. minutě Slovák tváří v tvář brankáři Masonovi trestuhodně přestřelil.

Kanaďané i nadále v klidu kontrolovali hru, k čemuž jim pomáhala i častá vyloučení ve slovenském týmu. Po přísně posouzeném hákování Báliše pak v 54. minutě svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Kanady Turris.

Slováci se sice nevzdávali a vrhli všechny své síly do útoku, ale v největší šanci ani Skokan ani Čaládi puk za brankovou čáru neprotlačili. Další možnosti už ale nepřišly a Kanaďané si ve skupině A připsali druhé vítězství.

Ve skupině B nebylo v zápase Ruska s Kazachstánem daleko k překvapení, ale Rusové čtyřmi góly ve druhé třetině zápas otočili a nakonec vyhráli 5:4.

Slovensko - Kanada 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
21. Turris (Alzner, Doughty), 54. Turris (Doughty)
Slovensko: Hudáček - Biro, Daloga, Beňa, Bališ, Mikuš, Kozák, Krajčík, Zúkal - Roháč, Marcinko, Lušňák - Slovák, Skokan, Čaládi - Jančovič, Češík, Sinkovič - Suja, Ďurič, Jurík.
Kanada: Mason - Alzner, Doughty, Hickey, Schenn, Pyett, Godfrey, Subban - Boychuk, Sutter, Legein - Marchand, Turris, Giroux - Matthias, Stamkos, Halischuk - Gillies, Holzapfel, Simmonds - Tavares.